Znaki BHP – zadbaj o bezpieczeństwo pracowników

Zobacz, gdzie nabyć znaki BHP.

W naszym kraju obowiązują wyjątkowo precyzyjne przepisy BHP. Ich przestrzeganie zapewnia poczucie bezpieczeństwa oraz przyczynia się do tego, że prawdopodobieństwo różnorodnych zagrożeń staje się niezwykle rzadkie. Aktualnie kodeks BHP nakłada wymóg właściwego oznaczania budynków. Tak więc dbałość o właściwy montaż znaków BHP jest aktualnie niezwykle istotna. W jakich sytuacjach stosuje się znaki BHP?

Znaki BHP – gdzie można je wypatrzeć?

Dzisiaj znaki BHP umieszczane są na najróżniejszych budynkach. Chodzi przede wszystkim o hale produkcyjne, biurowce, jak także szkoły czy urzędy, czyli obiekty użyteczności publicznej. Znaki BHP to przede wszystkim oznaczenia takie jak instrukcje BHP mające charakter ogólny czy przepisy dotyczące zasad postępowania w przypadku pożaru czy innego rodzaju zagrożenia. Do znaków BHPwyróżniających się naprawdę dużym znaczeniem zalicza się także instrukcje , które mówią o postępowaniu z odpadami biologicznymi, które umieszczane są w szpitalach. Jednym z naprawdę często wykorzystywanych znaków BHP są tabliczki pokazujące drogę ewakuacyjną. Chyba nikogo nie należy przekonywać o tym, jak bardzo duże znaczenie ma odpowiednie oznaczenie drogi do ewakuacji. To ona jest używana w sytuacji, gdy w budynku wystąpi jakieś niebezpieczeństwo, na przykład wybuchnie pożar. Znaki BHP można też zobaczyć na przeróżnych maszynach, których z powodu awarii nie można użytkować – dotyczy to m. in. wind. Znaki BHP szeroko wykorzystywane są też w przemyśle. Wykorzystuje sięwówczas z reguły znaki mające charakter ostrzegawczy , ale także znaki nakazu oraz zakazu.

Znaki BHP – z jakiego materiału są wykonywane?

Używane dzisiaj znaki BHP są zawsze produkowane z trwałych materiałów, które rewelacyjnie znoszą niesprzyjające warunki atmosferyczne. Zazwyczaj jest to wysokiej jakości PCV. Dzięki temu znaki BHP można umieszczać nie tylko we wnętrzach budynków, ale także na zewnątrz. Nawet po długim użytkowaniu nie stracą one swojego świetnego wyglądu i – co niezwykle ważne – nadal pozostaną wyraźne. W wielu wypadkach powlekane są też warstwą fluorescencyjną, dzięki której są one zauważalne nawet przy złym oświetleniu. Montaż znaków BHP jest prosty każdy.

Lokalizacja firmy:
Lundi Sp. z o.o.
ul. Kazimierza Wielkiego 58
32-400 Myślenice

Tel.: +48 12 268 74 00
E-mail: [email protected]