Bigle, sztyfty, rybki – rodzaje zapięć kolczyków srebrnych

Jeśli potrzebujesz kolczyków, kliknij tutaj

Szukając kolczyków trzeba zwrócić uwagę nie tylko na to jak się prezentują, surowiec wykonania czy formę, ale także na zapięcie. Poniżej zebraliśmy zwięzły wykaz najpopularniejszych zapięć do kolczyków:

Kolczyki bigle

Bigiel to standardowe i najszerzej wykorzystywane zapięcie tego rodzaju biżuterii. Jest silne i nie nie ma potrzeby używania dodatkowych zatyczek, jak m.in. w sztyftach. Takie zapięcie daje ogromną wygodę noszenia i częstokroć jest używane w biżuterii art deco. Słabym punktem tego zapięcia jest jego pokaźny rozmiar.

Kolczyki bigle angielskie

Jednakowo rozpowszechniony jak klasyczny bigiel, jakkolwiek prostszy w zakładaniu, przez wzgląd na odchylany tylni zatrzask. Częstokroć stosuje się je przy droższych modelach biżuterii.

Kolczyki klips

Doskonałe rozwiązanie dla tych, którzy nie postanowili nie przekłuwać uszu. Współcześnie właściwie sporadycznie używane.

Kolczyki rybka

Praktyczne w noszeniu latem, kiedy nie nakładamy czapeczek, szali czy ubrań z postawnym kołnierzem.

Kolczyki sztyft

Bardzo popularne zapięcie. Ma niewielką szansę odpięcia się, a zatyczki na zapięcie są łatwe do dokupienia. Takie kolczyki sprzedają się najczęściej. Wspaniale sprawdza się w przypadku małych kulek oraz cyrkonii.

Kolczyki z zapięciem angielskim

Stosowane w malutkich, zazwyczaj złotych kolczykach. Bez trudu się je zapina i nie potrzebują dodatkowej zatyczki. Tego rodzaju kolczyki używane są często w biżuterii dla dzieci.

Lokalizacja firmy:
Sklep internetowy Biżutik.pl
ul. Grzegórzecka 78/8
31-559 Kraków

E-mail: [email protected]