Biżuteria z turkusem – dlaczego warto nosić?

Sprawdź, gdzie zamówić biżuterię z turkusem

Turkus jest jednym z najcenniejszych kamieni wydobywanych na świecie. Nic więc zaskakującego, iż chętnie używają go złotnicy, zaś biżuteria z turkusem jest dla wielu kupujących synonimem luksusu. Wykonywane są z niego pierścionki, wisiorki oraz klipsy, które idealnie komponują się z wieczorowymi kreacjami. Na barwę turkusu w szczególnym stopniu rzutuje kraj jego wydobycia – między innymi minerały importowane z Persji są niebieskie, natomiast z Chin – zielone. Biżuteria z turkusem bywa tak popularna, że powstały nawet jego sztuczne zamienniki – na przykład chalcedon.

Talizmany, a biżuteria z turkusem

Warto zaznaczyć, że turkus jest lubiany nie tylko z uwagi na wyjątkowe walory estetyczne. Według części osób okazuje się wszak amuletem, który zabezpiecza noszącego przed nieszczęściem. Niewątpliwie w ogromnym stopniu stąd wynika popularność biżuterii z turkusem – zwłaszcza, jeśli mówimy o wisiorkach. Biżuteria z turkusem bywa zakładana nie tylko przez klientów zwracających uwagę na tego typu kwestie – po prostu świetnie wygląda.

Jakich rzeczy unikać z biżuterią z turkusem?

Biżuteria z turkusem jest stosunkowo wrażliwa, zatem warto o nią właściwie zadbać. Przede wszystkim należy zdejmować ją zawsze, gdy wykonujemy prace – łatwo wówczas o uszkodzenia. Warto również zdejmować ją przed prysznicem, bowiem żele i mydła potrafią niekorzystnie wpłynąć na powierzchnię turkusu. Kiedy nie nosimy biżuterii z turkusem, warto przechowywać ją w puzderku wyłożonym miękką tkaniną – unikniemy tak zarysowań.

Lokalizacja firmy:
Sklep internetowy Biżutik.pl
ul. Grzegórzecka 78/8
31-559 Kraków

E-mail: [email protected]