Czemu biżuteria z topazami jest wyjątkowa?

Znajdź topazy

Topaz to jeden z najtwardszych kamieni na Ziemi, dzięki czemu jest stosowany do produkcji tarczy szlifierskich. Poza tym jest też jednym z najpiękniejszych minerałów, a jego właściwości od dawna są doceniane przez złotników oraz nabywców biżuterii. Może przybierać najróżniejsze kolory – od białego, przez czerwony, aż po nasycony fiolet. Jest rzadkim kamieniem – występuje jedynie w Brazylii, Azji, Afryce oraz Europie Wschodniej. Przez złotników bywa najczęściej przygotowywany szlifem fasetkowym, co nadaje mu niezwykłych wartości estetycznych.

Różnorodność biżuterii z topazami

Kolor topazu jest powodem, dla którego jest on wykorzystywany w szczególności do wyrobu biżuterii srebrnej – doskonale łączy się z tym metalem. Warto przy okazji zaznaczyć, iż na rynku znajdziemy nie tylko srebrną biżuterię z topazami – sprzedawane są też wersje wykonane ze złota. Biżuteria z topazami to najczęściej pierścionki i wisiorki, ale złotnicy wytwarzają także innego typu produkty. Para złotych kolczyków z tymi kamieniami to niekiedy koszt około tysiąca złotych, podczas gdy za wykonane ze srebra zapłacimy czasem sześć razy mniej.

Dość problemów z kupnem biżuterii z topazami

Z uwagi na ich zalety, biżuteria z topazami jest bardzo często spotykana. By wybrać modele najbardziej trafiające w nasze upodobania należy zatem wybrać się do paru salonów – zaś to pochłania sporo czasu. Aby tego uniknąć, powinniśmy zdecydować się na zakupy online. Jest to rozwiązanie dużo prostsze, a poza tym wchodząc do internetu mamy szansę również trafić na kolczyki czy wisiorki w atrakcyjnych cenach.