Historia pierścionków zaręczynowych

Kup pierścionki zaręczynowe Kraków na obraczki.net.pl.

Gdy znajdziesz partnerkę, z którą postanowisz spędzić resztę życia, w końcu pomyślisz o małżeństwie. Wpierw jednak następuje ta wymarzony przez większość kobiet moment – oświadczyny, na które musisz kupić pierścionek zaręczynowy.

Pierścionek zaręczynowe – nie zawsze złoto i kamienie szlachetne

Obdarowanie kobiety pierścieniem to bardzo stara tradycja, sięgająca przypuszczalnie Starożytnego Egiptu. Pierścienie mają postać okręgu, który reprezentuje nieskończoność. Zgodnie z tradycją nosi się je na czwartym palcu lewej ręki, nazywanym notabene “palcem obrączkowym”, co wynika z przeświadczenia, iż od tego palca biegnie żyła prowadząca wprost do serca, określana jako “vena amoris”. Ogólnie przypuszcza się, iż tradycję przekazywania pierścionków zaręczynowych do Europy przywieźli Grecy. Początkowo sporządzano je z łodyg konopi, ze skóry, a nawet kości słoniowej. Dopiero w późniejszym okresie Rzymianie wykorzystali do ich wyrobu metali, głównie żelaza. Kosztownymi pierścieniami ze złota czy srebra obdarowywano tylko wtedy, gdy mężowie pragnęli zaprezentować swoje bezgraniczne zaufanie do wybranki. Dziś pierścionki zaręczynowe od razu kojarzymy z platyną, złotem oraz drogimi kamieniami, aczkolwiek materiały te faktycznie powszechnie stosuje się do ich sporządzania zaledwie od paru stuleci, natomiast znamienny wzrost ich powodzenia można spostrzec w XX w.

Pierścionek zaręczynowy – ile powinieneś wydać?

Nie ulega wątpliwości, że wymarzona biżuteria zaręczynowa to platynowy pierścień ze sporym brylantem, jednakże możliwości swobodnego łączenia rozmaitych kamieni i metali są szerokie. Prócz diamentów wykorzystuje się tanzanit, szmaragd czy rubin. Niektórzy wybierają mniej kosztowne metale, jak tytan, stal damasceńską, srebro, a nawet drewno, niemniej jednak w dalszym ciągu na rynku przeważają pierścionki sporządzone z platyny i przeróżnych rodzajów złota (białego, czerwonego i żółtego).
Ile powinniśmy środków przeznaczyć na pierścionek zaręczynowy? Niedawno popularne było opinia, iż narzeczony ma obowiązek wydać na niego co najmniej dwumiesięczną pensję. Cena zakupu zależna jest od kilku czynników: użytego kamienia, materiału, liczby karatów czy designu, w związku z tym każdy odszuka piękny, oryginalny pierścionek na miarę swoich możliwości finansowych. Pamiętajmy jednakże, że pierścionek zaręczynowy ma być w pierwszej kolejności wyrazem zaangażowania i miłości, dlatego jego cena nie jest najistotniejsza. Kluczowe jest to, czy spodoba się naszej narzeczonej.

Lokalizacja firmy:
Alians - sklep jubilerski
ul. Kalwaryjska 32
30-504 Kraków

Tel.: +48 12-296-32-80
E-mail: [email protected]