Pierścionki z ametystami

Tu zamówisz ametysty

Ametyst uznawany jest przez wielu jako najpiękniejsza odmiana kwarcu. Występuje na przykład w Brazylii, Meksyku, Kenii i Zimbabwe. Złoża tego kruszca znajdują się również w naszym kraju. Ametyst ma fioletowy kolor, który zawdzięcza obecności śladowych ilości glinu i żelaza. Pokaźną kolekcję biżuterii z tymi kamieniami znajdziecie na stronie www.ametysty.com.pl.

Kiedy zakładać biżuterię z ametystami?

Ametysty były umieszczane w wielu klejnotach koronnych. Ametyst uwielbiała na przykład Katarzyna II Wielka. Umieszczany był w berłach władców brytyjskich. Dziś, znaleźć go można w pierścionkach i kolczykach, choćby na stronie ametysty.com.pl. Pięknie prezentuje się w stylizacjach wieczorowych. W celu rozświetlenia twarzy, warto założyć niewielkie kolczyki na sztyftach z ametystami, jeżeli zaś chcemy uzyskać efekt glamour lepiej wybrać duży element, taki jak oprawiony w srebrze ametyst na srebrnym wisiorku.

Biżuteria z ametystami i jej właściwości

Ametyst to kamień relaksu. Z tego powodu biżuterię z tym przepięknym kamieniem warto mieć nie tylko ze względu na piękny kolor i estetykę, lecz również z z powodu jego właściwości. Część osób, nosząc bransoletkę z ametystem przez dłuższy czas, odczuwa spokój i uwalnia umysł. Jednak w tej kwestii najlepiej wyrobić sobie własny pogląd.