Prawie jak diament – biżuteria z cyrkoniami

Chcesz zamówić cyrkonie? Odwiedź tę stronę

Podczas tworzenia biżuterii artyści bardzo powszechnie stosują prawie wszystkie gatunki kamieni szlachetnych. Poza faktem, że ten sposób ozdabiania dodaje biżuterii indywidualnego wyglądu, znacznie zwiększają cenę obrabianego przedmiotu. Skutkiem tego jest dość nieliczne grono ludzi mogących pochwalić się najlepszymi skarbami wśród swoich ozdób. Znaleziono naturalnie także alternatywne rozwiązania dla zwykłego człowieka.

Czym są cyrkonie? Ich zastosowanie w biżuterii

Cyrkonie to syntetycznie wytwarzane kamienie ozdobne, nie występujące w czystej formie w przyrodzie. Z powodu zbliżonych właściwości oraz wyglądu może z powodzeniem udawać brylant. Zwykle cyrkonia jest pozbawiona barwy, ale wersje z dodatkiem innych substancji mogą przybierać dowolne barwy lub nawet zmieniać się dzięki wpływowi światła. Ze względu na przytoczone właściwości estetyczne, cyrkonie są niezwykle popularne w jubilerstwie.

Biżuteria i nauka – wykorzystanie cyrkonii

Jako, że cyrkonie znalazły powszechne zastosowanie jako elementy dekoracyjne w jubilerstwie, posiadają one naturalnie też inne przeznaczenia. Przykładowo, wykorzystuje się je w medycynie (jako tymczasowe wypełnienie zębów mlecznych), w przemyśle lub też do określania pH w ekstremalnych temperaturach. Swego czasu, przez posiadane cechy używane były także przez Rosjan w ich misjach kosmicznych. Jeśli jednak zaciekawieni jesteśmy najbardziej rozpoznawalną formą cyrkonii, czyli biżuterią, możemy zamówić ją na przykład przez internet.