Stylowe srebrne kolczyki

Więcej o srebrnych kolczykach

Srebrne kolczyki to bez wątpienia jedne z najczęściej nabywanych przez panie elementów. Pasują na każdą okoliczność – niezwykle uroczystą i mniej formalną. Sprawdźmy dlaczego są tak często wybierane i gdzie możemy je nabyć.

Srebrne kolczyki – najmodniejsze rodzaje

Srebrne kolczyki występują w zróżnicowanych rodzajach. Najbardziej modne są lekkie wkręty, które sprawdzą się na co dzień i od święta, są dyskretne, ale jakże szykowne. Równie często wybierane są wiszące kolczyki, które pięknie wydłużają szyję. Mogą być wysadzane kosztownymi kamieniami albo całkowicie gładkie. Dodatki zrobione ze srebra nie wywołują uczuleń uszu, co niejednokrotnie ma miejsce w przypadku dodatków z metali nieszlachetnych. Dobierając kolczyki sprawdźmy cechy probiercze oraz technikę ich produkcji – najbardziej oryginalne uzyskano techniką przyciemniania.

Srebrne kolczyki – jak dbać żeby były zawsze błyszczące

Żeby srebrne kolczyki stale wyglądały doskonale, trzeba dokładnie je pielęgnować i systematycznie usuwać wszelkie zanieczyszczenia. Powinno się odkurzać je co jakiś czas delikatną gąbeczką wykonaną z miłego w dotyku tworzywa, używać profesjonalne produkty pielęgnujące, a przeznaczone na ważne wydarzenia kolczyki przechowywać w przeznaczonych do tego pokrowcach. Nie wykorzystujmy natomiast przestarzałych technik polerowania, takich jak pasta do zębów czy ocet. Takie preparaty mocno niszczą delikatną fakturę srebra.

Gdzie znaleźć największy wybór srebrnych kolczyków?

Największy wybór ozdób jest na pewno w e-sklepach, które oferują szybką dostawę i atrakcyjne promocje. Ponadto zakupy online to niezwykła wygoda, którą na pewno docenią w szczególności zapracowane panie domu.