Topaz mistyczny – technologia produkcji

Sprawdź, gdzie nabyć mistyczny topaz

Niepowtarzalny wygląd oraz oryginalny, jak na topaz, odcień to najważniejsze właściwości topazu mistycznego, który od dawna szczyci się dużym zainteresowaniem miłośników ozdób. Mimo że z pozoru może się wydać, że to inny kamień, topaz mistyczny okazuje się naprawdę normalnym topazem. Jego oryginalne walory są efektem odpowiedniej technologii wyrobu – prawdziwy topaz jest w jej toku wystawiany na wpływ gorąca oraz powlekany niezauważalną warstwą metalu ozdobnego. Właśnie dlatego topaz mistyczny prezentuje się tak niesamowicie.

Topaz mistyczny – barwy

Barwy, które ma topaz mistyczny zależne są przede wszystkim od metalu, z jakim jest połączony. Szczególnie często spotykany jest karmazynowy topaz mistyczny, który powstaje w kąpieli z tytanem. Chrom sprawia zaś, że kamień ma fioletowy kolor, niebieski zaś jest efektem rozgrzania kamienia bez żadnych dodatków. Szczególnie dobre skutki przynosi wykorzystywanie czystego topazu – zwłaszcza wydobywanego w Afryce, Ameryce Południowej lub Azji.

Ozdoby z topazem mistycznym

Jak w poprzednim akapicie napisaliśmy, niepowtarzalne cechy topazu mistycznego są bardzo cenione przez złotników. Chętnie stosują go więc do produkcji naszyjników, kolczyków i broszek. Wbrew stereotypom biżuteria z topazem mistycznym może być zakładana nie tylko do wieczorowych strojów – świetnie prezentuje się również na co dzień. Ważna jest także mnogość barw, sprawiająca, że prościej możemy wybrać biżuterię do swojej kreacji.