Wisiorki srebrne

Dowiedz się, gdzie zamówić zawieszki srebrne

Srebro to jeden z najchętniej wybieranych przez złotników materiałów. Nie może to zaskakiwać – jest łatwe w obróbce, pięknie wygląda, a także charakteryzuje je ciekawy połysk. Ozdoby takie jak wisiorki srebrne potrzebują jednak odpowiedniej ochrony – surowiec ten jest naprawdę delikatny, przez co możemy uszkodzić. W jaki sposób zatem troszczyć się o srebrną biżuterię?

Detergenty niszczą wisiorki srebrne

Silne środki myjące dla srebrnej biżuterii bywają szkodliwe. Przez nie metal może odbarwiać się i blaknąć. Nie należy więc wykorzystywać ich do czyszczenia biżuterii, a podczas sprzątania koniecznie powinniśmy zdjąć noszone wisiorki srebrne oraz pierścionki.

Przechowywanie wisiorków srebrnych

Wisiorki srebrne należy chronić także wtedy, kiedy ich nie nosimy. Do ich trzymania należy wykorzystywać kuferki wykładane od środka miękkim materiałem – zapobiegniemy tak ich zarysowaniu. Srebro źle reaguje również na styczność z wodą czy ciepłem, które mogą powodować, że straci barwę albo zmieni kształt. Zanim włożymy kilka przedmiotów do szkatułki, musimy wcześniej zabezpieczyć je miękką ścierką lub wrzucić do foliowej torebki.

Wisiorki srebrne – czym je czyścić?

Do pielęgnowania srebrnej biżuterii najlepiej użyć letniej wody z solą – doskonale zmywa pojawiający się na powierzchni tego materiału nalot. Oprócz tego sprawdzą się także alkohol, białko jaja oraz odpowiednie płyny. Do czyszczenia wykonanej ze srebra biżuterii powinniśmy korzystać z delikatnych szmatek – twarde mogą porysować fakturę.