Euro w kantorze online – bieżący przelicznik i prosta wymiana

Szukasz aktualnej oferty wymiany pln na euro? Doskonale trafiłeś! Wejdź na www.kantor.pl/euro-kurs-waluty.

Euro to stosunkowo młoda waluta, ponieważ w formie monet oraz banknotów została wprowadzona do obiegu dopiero w 2002 roku. Jest ona w tej chwili głównym środkiem płatniczym w przeważającej części krajów należących do Unii Europejskiej. Polska do tej pory nie spełnia wymagań, umożliwiających przystąpienie do strefy euro, co nie oznacza, że nasi rodacy nie korzystają z tej waluty na co dzień, czy to robiąc zakupy w zagranicznych sklepach bądź też oszczędzając na koncie walutowym.

Euro i korzyści z jej korzystania

Wprowadzenie euro w państwach należących do Unii Europejskiej w znacznym stopniu ułatwiło życie milionom mieszkańców starego kontynentu, zarówno w sferze biznesowej, jak i prywatnej. Ujednolicona waluta to przecież mniejszy kłopot z oszacowaniem przypuszczalnego zysku czy też kosztu podczas planowania np. transakcji międzynarodowych, co uprzednio powodu gwałtownych wahań kursów pomiędzy walutami w wielu przypadkach mogło okazać się nieudaną estymacją. Zamieszkanie w strefie euro zwiększa dodatkowo wolność przemieszczania się mieszkańców krajów członkowskich, którzy właściwie wcale nie muszą dbać o zaopatrzenie się w wystarczającą ilość banknotów w obcej walucie na czas urlopu za granicą. Współcześnie wystarczy im jedynie ich własna karta bankowa, a korzystając z niej za granicą, nie muszą przejmować się już wysokością spreadów nakładanych przez bank przy każdej płatności.

Wymiana euro na złotówki w kantorze online – natychmiastowa i opłacalna transakcja

Polska, mimo członkostwa w UE od maja 2004 r., jeszcze nie spełnia wszystkich warunków dopuszczających wprowadzenie euro jako obowiązującej waluty. Nie zmienia to faktu, że jako mieszkańcy państwa członkowskiego Unii Europejskiej powszechnie już prowadzimy transakcje biznesowe i dokonujemy zakupów w euro. Osoby często realizujące przelewy w tej walucie mogą w kilka sekund poznać aktualny przelicznik euro na stronie kantoru online, a przy okazji też ekspresowo wymienić złotówki na euro bez konieczności wizyty w banku. Wymiana euro przez internet ze względu na mniejsze spready jest tańsza oraz bardzo poręczna, gdyż można ją zlecić o każdej godzinie dnia (nawet w środku nocy!), a kupno waluty odbywa się po kursach aktualizowanych co parę chwil, a nie – jak to najczęściej ma miejsce w bankach i kantorach stacjonarnych – w oparciu o średni kurs z dnia poprzedniego.

Lokalizacja firmy:
Platforma wymiany walut Kantor.pl
SUPER GRUPA PL Sp. z o.o.
ul. Trakt Św. Wojciecha 149
80-017 Gdańsk

Tel.: +48 22 364 5 364
E-mail: [email protected]