Kantor internetowy to prosta obsługa i wiele korzyści

Internetowy kantor - sprawdź koniecznie.

Jeszcze dziesięć lat temu jedynym sposobem na wymianę waluty była wizyta w kantorze lub w najbliższym oddziale banku – na te pierwsze nadal można się natknąć supermarketach oraz w galeriach handlowych! Aczkolwiek w szybko zmieniającej się rzeczywistości, ludzie zapragnęli wymieniać walutę bez konieczności opuszczania domu i ponosząc przy tym mniejsze wydatki, z tej przyczyny też powstały kantory internetowe, w których jest to możliwe.

Atuty kantoru wymiany walut przez internet

Funkcjonowanie kantoru internetowego jest tak samo łatwe jak fizycznego kantoru. Klient wchodzi do serwisu przez utworzony przez siebie profil, a następnie przelewa do swojego panelu kapitał, który chce przewalutować. Atutem kantorów wymiany walut online jest zwłaszcza to, że przewalutowanie można zlecać w nim w każdej chwili, a samo przewalutowanie odbywa się już w godzinach działania kantoru po bieżących kursach, ustalanych na podstawie informacji pobieranych z Forex co kilka sekund, a nie – jak w przypadku fizycznych kantorów – po średnim kursie, zazwyczaj z minionego dnia. Drugim i nadzwyczaj ważnym atutem kantorów online są mniejsze spready niż te proponowane przez banki oraz kantory tradycyjne. Przewalutowanie w tych ostatnich polskiego złotego (w zależności od indywidualnego cennika) może zakończyć się naliczeniem spreadu na poziomie nawet 3-4%, tymczasem w kantorze internetowym spready na ogół nie wychodzą poza 2%. Kantory online proponują także kilka pomocnych usług stosowanych przez klientów, m.in. mają opcję transakcji odroczonej, w której użytkownik zleca wymianę waluty po wskazanym przez niego kursie (transakcja jest wykonywana dopiero wtedy, kiedy wyznaczony przez klienta kurs będzie taki sam jak kurs na rynku) albo w ustalonym przez użytkownika dniu.

Kto korzysta z kantorów online?

Kantory internetowe to opcja dla osób ceniących sobie komfort, a także znaczną swobodę w dyspozycji swoim kapitałem. Korzystają z nich także osoby zatrudnione lub uczące się poza granicami Polski i kredytobiorcy spłacający pożyczki wzięte w obcej walucie. Lecz nim postanowimy powierzyć swoje pieniądze kantorowi internetowemu, warto sprawdzić jego reputację i poziom bezpieczeństwa, np. poprzez przeszukanie strony KNF, czy jest on uwzględniony na wykazie Komisji jako instytucja płatnicza.

Lokalizacja firmy:
Platforma wymiany walut Kantor.pl
SUPER GRUPA PL Sp. z o.o.
ul. Trakt Św. Wojciecha 149
80-017 Gdańsk

Tel.: +48 22 364 5 364
E-mail: [email protected]