Na czym polega mass collect i czy warto rozważyć jego wdrożenie?

Więcej informacji o tym, co to jest mass collect znajdziesz w tym miejscu.

Mass collect jest usługą, której głównym aspektem jest identyfikacja płatności masowych. Opisujemy pokrótce, jak działa mass collect i jak ułatwia organizację małym i dużym firmom.

Mass collect – jak to działa?

Funkcja mass collect jest właściwie niesłychanie prosta. Polega na przypisaniu każdemu kontrahentowi własnego numeru rachunku, który staje się tym samym jego ID. Takie podejście jest pomocne wszędzie tam, gdzie z miesiąca na miesiąc obsługiwana jest znaczna grupa klientów, a więc przykładowo w prywatnych klinikach, w firmach oferujących usługi telekomunikacyjne czy wszelkich branżach, gdzie używany jest system abonencki (m.in. w siłowniach). Należności przesyłane w usłudze mass collect kierowane są na jeden rachunek firmowy, niemniej jednak wcześniejsze przypisanie kontrahentom indywidualnych numerów rachunków umożliwia ich sprawniejszą identyfikację, niezależnie o tego, jaką metodą zrealizowali oni przelew (przelew z karty, przelew pocztowy lub standardowy przelew). Wykorzystanie mass collect przekłada się także na mniej czasochłonne księgowanie należności aniżeli w przypadku księgowania manualnego, a jednocześnie na eliminację potencjalnych omyłek nierzadko przydarzających w czasie tego procesu.

Czy opłaca się wdrożyć mass collect?

Chociaż mass collect nie jest obecnie oferowane w większości banków (posiadają ją m.in. niektóre banki spółdzielcze i ING Bank Śląski) warto przeanalizować możliwość jego zastosowania w przedsiębiorstwie, również takim, które miesięcznie rozlicza około stu faktur. Wdrożenie mass collect łączy się wszak z kilkoma korzyściami, jak np. oszczędność czasu pracowników, opcja powiązania z systemem finansowo–księgowym (a co za tym idzie bieżące kontrolowanie przychodzących opłat) czy integracja z aplikacjami Finance Automation. Taką polską aplikacją przeznaczoną do automatycznej obsługi należności jest Flobo. Umożliwia ona nie tylko połączenie z usługą mass collect banku, ale posiada też funkcję przesyłania notyfikacji o zbliżających się terminach płatności oraz windykacji, co po jakimś czasie owocuje podniesieniem terminowości u klientów otrzymujących faktury.

Flobo

Mob.: +48 730 74 55 30
E-mail: [email protected]