Alpy, Karakorum, Himalaje – wyprawy górskie z przewodnikiem

Potrzebujesz szczegółowych wiadomości o wyprawach? Dobrze trafiłeś! Kliknij tutaj.

Szczyty górskie od niepamiętnych czasów fascynowały ludzi. Pociąga nas ich metafizyka, porywające widoki, możliwość stawiania sobie wyzwań, a także aspekt sportowy towarzyszący zdobywaniu następnych szczytów i pokonywaniu trudnych technicznie szlaków. Nic więc dziwnego, iż turystyka górska, wspinaczka czy trekkingi od lat cieszą się niesłabnącym powodzeniem. Wielostopniowa skala trudności tras powoduje, że każdy – nawet absolutny nowicjusz – trafi w górach na coś dla siebie. Problemów może natomiastprzysporzyć samo przygotowanie wyprawy.

Aranżowanie zagranicznej wyprawy górskiej

Napomknięte komplikacje mogą stać się szczególnie dokuczliwe w przypadku wyprawy odbywającej się w zagranicznych pasmach górskich – przede wszystkim tych bardzo oddalonych od naszego kraju. W takich wypadkach należy skorzystać z oferty firm w profesjonalny sposób przygotowujących wyprawy dla himalaistów. To, iż wyprawy te odbywają się one pod okiem kwalifikowanego przewodnika, nie znaczy jednak, że udział w nich może wziąć każdy. W zależności od poziomu trudności poszczególnej wyprawy, konieczne jest doświadczenie zdobyte w wysokich górach – od stopnia podstawowego do bardzo zaawansowanego.

Wyprawy górskie – najczęściej wybierane kierunki podróży

Ogromną popularnością wśród miłośników wypraw górskich cieszą się rzecz jasna Karakorum oraz Himalaje, jakkolwiek ze względu na wysoki stopień trudności i wysokie koszty większość sympatyków gór nie decyduje się na taki wyjazd. Znacznie mniej kosztowne są wyprawy górskie we wschodnie Karpaty i w Alpy, jak również te koncentrujące się na osiąganiu wierzchołków gór Kaukazu na czele z Kazbekiem i Uralu. Ponadto polskie firmy aranżują też wyprawy w Andy (Ameryka Południowa) i w góry Ameryki Północnej (zwłaszcza Alaski).

Lokalizacja firmy:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]