Dolomitach – idealne miejsce na trekkingi latem i zimą

Co trzeba wiedzieć o Dolomity trekking?

Zwolennicy czynnego spędzania wolnego czasu na pewno przebyli większość szlaków trekkingowych w Polsce, które zlokalizowane są w Bieszczadach, w Karkonoszach oraz w Tatrach. Nie ulega wątpliwości, iż wywołują one zachwyt, aczkolwiek osoby często uprawiające ten rodzaj sportu z czasem pragną poczuć jeszcze raz silne emocje płynące z wypraw po mało znanym sobie terenie. Dlaczego więc korzystać tylko z szlaków w Polsce, gdy można zachwycać się porywającymi widokami we włoskich Dolomitach?

Dolomity – pełne poszarpanych grani, baszt skalnych i turni

Dolomity, a więc pasmo górskie leżące w całości w północno-wschodniej części Włoch, charakteryzują się pokaźną ilością ostrych grani, stromych turni oraz baszt skalnych, które w trakcie dnia pod wpływem padających na nie promieni słonecznych zmieniają swoją barwę. Jest to też jeden z najbardziej zachwycających masywów górskich Europy (o ile nie świata!), nic więc dziwnego, że w 2009 r. trafiły na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Pomimo tego, że w tym paśmie górskim występują bardzo strome stoki, wiele urwisk i kilkudziesięciometrowe pionowe skalne ściany, oznaczono w nich też niemało bezpiecznych szlaków, z którymi poradzi sobie większość osób uprawiających trekking.

W Dolomitach spędzisz też w interesujący sposób zimę

Początkujących zapaleńców trekkingu bez wątpienia urzeknie wyprawa przez ten masyw górski po via ferratach, to znaczy po szlakach wyposażonych w liny asekuracyjne. Harmonogram ekskursji tego typu jest tak ułożony, by ich uczestnicy mieli czas na naukę podstaw asekuracji oraz metod przemieszczania się po takiej trasie. Bardziej doświadczeni i posiadający dobre przygotowanie fizyczne turyści będą zachwyceni przeprawą po szlaku na graniach Brenty, najsłynniejszego pasma górskiego Dolomitów. Wycieczka ta jest dla większości turystów bardzo trudna, lecz ten, kto będzie w niej uczestniczył na pewno będzie ją pamiętał przez całe życie. W alpejskich Dolomitach można spędzić też ciekawie zimowe miesiące, chodząc po mało stromych terenach na śnieżnych rakietach. Tak można podziwiać m.in. widoki na grupę Dolomiti di Sesto oraz szczyt Averau.

Lokalizacja firmy:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]