Jak przygotować się na trekkingi?

Tu uzyskasz więcej szczegółów o trekkingi Himalaje

Wędrówki po najwyższych szczytach kojarzymy szczególnie z naprawdę wykwalifikowanymi wspinaczami. Jednak do trekkingów zbędne są najczęściej specjalistyczne umiejętności – w różnych górach poprowadzono wszak szlaki, z jakimi poradzi sobie każdy miłośnik gór – jeśli rzecz jasna posiada odpowiednie narzędzia, czyli buty z odpowiednią podeszwą i kijki zapewniające przyczepność na nierównych szlakach. Na najtrudniejszych odcinkach potrzebna będzie również pomoc doświadczonego instruktora, który pokaże, jak korzystać z opcjonalnego, gwarantującego bezpieczeństwo sprzętu. W jakich sytuacjach więc okaże się on niezbędny? W jakich górach zazwyczaj organizowane są trekkingi?

Trekkingi – co zabrać?

Trekkingi są niekiedy prowadzone w naprawdę technicznym terenie, a to sprawia, iż niezbędne okazują się sprzęty umożliwiające przejście trasy. Najistotniejszymi z nich są z całą pewnością raki, ponieważ zapewnią przyczepność również na oblodzonych trasach – a na wielu szczytach uświadczyć je można także podczas skwarów. Na trudnych podejściach przydatny będzie także czekan. Do obsługi obu akcesoriów potrzebne są specjalistyczne kwalifikacje – z tego względu nieobyci klienci na trekkingi muszą udać się razem z instruktorem, który powie im, jak bezpiecznie przejść szlak.

Trekkingi – gdzie się odbywają?

Trekkingi umożliwiają zobaczenie szczególnie ciekawych szczytów na świecie, a te zazwyczaj są nieosiągalne dla większości gości. Najczęściej prowadzone są w wysokich pasmach – krajowi górołazy często wybierają pobliskie Tatry, a poza tym do Włoch oraz na skandynawskie fiordy. Sporym zainteresowaniem wśród fanów trekkingu szczyci się też Kilimandżaro i góry Peru. Turyści, którzy zdobyli już pewne umiejętności w wędrówkach po górach mogą zaś udać się w Karakorum – trekkingi organizowane są tam między innymi u podnóża Broad Peak oraz K2.

Lokalizacja firmy:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]