Kochasz góry? Sprawdź się na trekkingach w Himalajach

Sprawdź trekkingi Himalaje na www.exploruj.pl/gora/himalaje/

Himalaje wraz ze zlokalizowanym w sąsiedztwie pasmem Karakorum to obszary po prostu legendarne. Wpływa na to wiele czynników – zwłaszcza fakt, iż są to najwyższe łańcuchy górskie na Ziemi i to , rzecz jasna, w tym miejscu znajdują się wszystkie ośmiotysięczne szczyty. Nie sposób nie wspomnieć także o skrajnej trudności poniektórych szczytów i tym, iż to właśnie te góry stanowią arenę rywalizacji najlepszych himalaistów z całego globu. Nie może więc dziwić popularność, jaką wycieczki w Himalaje cieszą się też wśród okazjonalnych turystów.

Trekking w Himalajach – nie musisz planować go samodzielnie

Na początku należy podkreślić, że jeżeli mówimy o trekkingu, Himalaje i Karakorum są najtrudniejszymi górami – nawet, jak wyprawa nie wiąże się ze zdobywaniem danego szczytu. Źródłem kłopotów bywa również sama organizacja wyjazdu – kupno biletów lotniczych czy otrzymanie pozwolenia i wizy. Dlatego optymalnym wyjściem będzie skorzystanie z oferty firm planujących trekkingi w wysokich górach. Kolejnym plusem jest opieka profesjonalnych przewodników (w tym polskojęzycznych), co zagwarantuje, że trekking w Himalajach będzie bezpieczny także dla osób, które nie mają doświadczenia w wędrówce po górach.

Trekking w Himalajach – popularne trasy

Z oczywistych względów osoby podczas swojego pierwszego wyjazdu w Himalaje albo Karakorum z rzadka podejmują decyzji o zdobyciu ośmiotysięcznika. Nie oznacza to jednakże, że te góry staną się ich niespełnionym marzeniem, gdyż często organizowane są trekkingi wokół takich szczytów jak Everest, Shishapangma czy Manaslu. Na uczestników tych wycieczek czeka nie tylko okazja do pokonania własnych słabości, ale również możliwość przyjrzenia się powszedniemu życiu Nepalczyków oraz podziwianie niesamowitych krajobrazów, jak , przykładowo, lodowiec Khumbu u podnóży Everestu.

Lokalizacja firmy:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]