Lubisz wyzwania? Wyprawy górskie są dla Ciebie!

Więcej w temacie Kilimandżaro wyprawa na www.exploruj.pl/rodzaj-wyprawy/wyprawy-gorskie/

Mnóstwo osób spędza swój wolny czas przemierzając górskie szlaki. Zazwyczaj rozpoczynają od przemierzania polskich Tatr, wraz z upływem czasu jednak już im to nie wystarcza. Poszukują nowych wrażeń – ich marzeniem stają się wyprawy w coraz wyższe partie gór. Otwarte granice sprawiają, że nawet wyprawy na szczyty leżące w dalekich od Polski miejscach stają się obecnie osiągalne.

Wyprawy górskie – jak się przygotować?

Obecnie przed miłośnikami wędrówek po górskich szlakach otworem stoją nie tylko polskie i słowackie Tatry czy Alpy (z ich najwyższym szczytem Mount Blanc), ale także najwyższe góry Meksyku, Azji czy Afryki. Bez wątpienia wielkim ułatwieniem we wdrapywaniu się na pięcio- czy siedmiotysięczniki jest działalność na polskim rynku agencji trekkingowych organizujących wyprawy na Kazbek bądź Elbrus. Rzecz jasna pomoc agencji wiele usprawnia, ale jej pracownicy nie wejdą na szczyty za nas. Niezbędna jest wysoka sprawność fizyczna, która pomoże nam wytrzymać wielogodzinną wyprawę z bardzo ciężkim, mającym nawet kilkanaście kilogramów plecakiem z dostosowanym do warunków klimatycznych ubiorem i dobrej jakości wyposażeniem.

Wyprawy górskie – jakie wymagania stawiane są biorącym udział w wyprawie?

Od wszystkich, którzy decydują się wziąć udział w wyprawie wysokogórskiej – na Elbrus, bazę pod Annapurną, Pik Leninalub Mount Everest – wymaga się określonego doświadczenia w zbliżonych do takich wyprawach, ponieważ im wyżej chcemy się wspiąć, tym większe zagrożenie rozwoju choroby wysokościowej. Zdolność posługiwania się czekanem oraz przemieszczania się w zespole, którego członkowie nawzajem się zabezpieczają liną – to warunki, które należy bezwzględnie spełniać. Nie można zapomnieć również, że trekking wysokogórski jest wędrówką zespołową. Liczy się zatem doświadczenie pracy w zespole. W czasie wyprawy górskiej niezbędne jest bezwzględne podporządkowanie się decyzjom podejmowanym przez lidera grupy.

Lokalizacja firmy:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]