Szkoła tenisa dla dzieci

Więcej szczegółów o ofercie szkoły tenisa dla dzieci Kraków

Aktywność ruchowa jest niezbędna oraz zalecana w wszelkiej formie, jednak nie wszystkie dzieci lubią aktywność, w postaci zażywania ruchu. Jak zmobilizować je do wysiłku? Do wyboru jest mnóstwo ciekawych sposobów, wśród których znajduje się też tenis dla dzieci. Jest to nie tylko oryginalny sposób spędzania czasu, ale jest także interesującą zachętą dla dzieci, które nie są skore do wykonywania ćwiczeń. Warto rozważyć w miarę wczesne rozpoczęcie przygody z tenisem, bo już czterolatki mogą brać udział w lekcjach. Tenisista-amator będzie potrzebował odpowiedniego sprzętu, który zagwarantuje mu komfort rozgrywek, efektywną naukę i zadowolenie.

Tenis dla dzieci – jak wybrać pierwszą rakietę?

Tenis dla dzieci to świetna i oryginalna aktywność fizyczna, jednak do rozpoczęcia pierwszej rozgrywki potrzebny jest ubiór do tenisa, obuwie sportowe oraz rakieta. Ta ostatnia część wyposażenia budzi najwięcej dylematów. Mamy możliwość wyboru spośród szerokiej gamy części, co umożliwią wybór właściwej rakiety. Odpowiednia decyzja zakupowa gwarantuje optymalne wykorzystanie kompetencji grającego. Rakieta zawiera pewne cechy oraz parametry i na ich podstawie dostosowujemy ją do możliwości. Rakiety tenisowe dla dzieci są mniejsze niż te dla starszych graczy. Nierzadko zdarza się, że dorośli kupują swym pociechom zbyt duże rakiety, wpływa to niekorzystnie na proces nauki. Pozostaje sprawa rączki do rakiety, ponieważ odgrywa ona znaczącą rolę. Właściwy uchwyt to taki, gdy między kłębem kciuka, a opuszkami palców ręki mieści się wskazujący palec drugiej ręki. Gdy dokonamy właściwego wyboru, możemy być pewni, że tenis będzie najlepszym sposobem na wykorzystanie wolnego czasu dziecka.

Tenis dla dzieci – grupowo, czy indywidualnie?

Wiek dziecięcy charakteryzuje się szybkim przyswajaniem wiedzy oraz umiejętności, warto odpowiednio spożytkować ten czas i zapisać na zajęcia tenisa już dziecko w młodym wieku. Pytanie, które pojawia się na początku, wiąże się z formą gry w tenisa – czy uczyć się samodzielnie , czy w grupie.

Zalety grupowych lekcji tenisa

Tenis dla dzieci to świetna okazja do zawierania znajomości, poznawania różnych form gry. Co więcej tenis grupowy gwarantuje świetną atmosferę i mobilizującą rywalizację sportową.

Zalety indywidualnych lekcji tenisa

Zajęcia indywidualne są kierowane do osób, którym zależy na rozwoju z punktu widzenia własnych umiejętności i potrzeb. Pod okiem kompetentnego trenera dziecko rozwija swoją taktykę oraz technikę gry.

Lokalizacja firmy:
Szkoła tenisa w Krakowie
Teniskraków Maciej Nowacki
ul. Bandurskiego 24
31-515 Kraków

Mob.: +48 505 530 053
E-mail: [email protected]