Tatry, Karpaty, Himalaje – trekkingi o różnych stopniach trudności

Jeżeli interesuje Cię korzystna oferta trekkingu, skieruj się na http://bit.ly/2Rtp5ne.

Wycieczki w góry mają rozmaite formy. Od nieśpiesznych przechadzek po łatwych szlakach w bliskim sąsiedztwie ośrodków turystycznych, przez piesze, całodniowe marsze po trasach plasujących się wyżej na skali skomplikowania, aż po zaawansowane trekkingi. Żeby uczestniczyć w tych ostatnich, potrzebna jest praktyka w wędrówkach po górach (zarówno wytyczonymi szlakami, jak i poza nimi), minimum dobra kondycja, a także zdolność obsługiwania sprzętu wspinaczkowego i turystycznego. Aczkolwiek w zamian za niejednokrotnie gigantyczny wysiłek dostajemy możliwość obcowania z dziewiczą naturą i delektowania się nieziemskimi widokami.

Trekkingi – dopasuj odpowiedni poziom trudności do swoich zdolności

Poziom trudności jest uzależniony od terenów, przez które biegną trekkingi. Fachowcy wymieniają trzy stopnie trudności wypraw w tereny górskie. W trekkingach pierwszego stopnia partycypować mogą te osoby, które mają dobrą sprawność fizyczną, a ich zdrowie nie stanowi przeciwwskazana do intensywnego wysiłku. Następny poziom trudności wymaga dobrej sprawności fizycznej oraz minimum elementarnej praktyki w górach – na przykład w polskich Tatrach. Ostatni stopień to wycieczki dla uczestników ze znakomitą sprawnością fizyczną, znajomością natury wysokich łańcuchów górskich i orientujących się w obsługiwaniu sprzętu, jak również nieobawiających się trudnych warunków obozowania podczas wielodniowej wędrówki.

Gdzie uprawa się najlepsze trekkingi?

Trekkingi można prowadzić we wszystkich górach. W Polsce amatorzy tego rodzaju rozrywki w najwyższym stopniu upodobali sobie szlaki w Tatrach. Jeśli natomiast chodzi o pozostałe pasma na kontynencie europejskim, największym uznaniem cieszą się wschodnia część Karpat, Góry Przeklęte na Bałkanach, Alpy, a także graniczące z Azją Ural i Kaukaz. Najbardziej doświadczone w trekkingu osoby mogą z kolei sprawdzić swoje umiejętności w czasie wyprawy w Himalajach, Karakorum bądź Andach.

Lokalizacja firmy:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]