Wycieczka na Kilimandżaro – tej wyprawy nigdy nie zapomnisz

Co powinieneś wiedzieć o Kilimandżaro wyprawa?

Wspinaczka na wierzchołki gór to pragnienie licznych podróżników, którzy lubią ekstremalne wyjazdy. Niezapomnianych wrażeń niewątpliwie zapewni wyprawa na Kilimandżaro.

Z jakiej przyczyny warto podjąć się w wyprawie na Kilimandżaro?

Zlokalizowany w Tanzanii szczyt jest dominującą górą Afryki – osiąga prawie 6 km nad poziomem morza. Podróżników zachęcają zwłaszcza niesamowite krajobrazy, znikające już lodowce, a także możliwość zobaczenia obcych im zwierząt w ich rzeczywistym otoczeniu. W skład masywu wchodzą trzy góry stanowiące pozostałość po wulkanach – Mawenzi, Uhuru i Shira. Ekspedycja na ten afrykański szczyt wymusza należytą preparację – ze względu na znaczną wysokość istnieje niebezpieczeństwo pojawienia się choroby wysokościowej, natomiast zmieniające się warunki atmosferyczne sprawiają, iż zdobycie masywu jest ciężkim zadaniem. Osoby chcące uczestniczyć w wyprawie muszą charakteryzować się dobrą kondycją psychiczną oraz fizyczną, które umożliwią marsz przez blisko 7 do 9 godzin dzień za dniem.

O czym warto pamiętać przed wejściem na Kilimandżaro?

W okresie szykowania się do wyprawy na Kilimandżaro trzeba wykonać obligatoryjne szczepienie przeciw febris flava, dzięki czemu odbierzemy tzw. Żółtą Książeczkę. Zanim wyjedziemy należy również zakupić leki o działaniu przeciwmalarycznym. Przed rozwojem choroby uchroni także stosowna profilaktyka – używanie środków odstraszających insekty, a także nakładanie okrycia wierzchniego zakrywającego ramiona i nogi. A jak uniknąć rozwoju choroby wysokościowej? Wejście na wierzchołek Kilimandżaro należy poprzedzić kilkudniową aklimatyzacją, która przystosuje organizm do niższego ciśnienia atmosferycznego.

Lokalizacja firmy:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]