Działanie i zastosowanie nadajnika optycznego

Z uwagi na to, że niemal wszyscy korzystamy z sieci telekomunikacyjnych, powinny one w dzisiejszych czasach okazać się naprawdę wydajne. Nie powinno więc zaskakiwać, że części stosowane przez ekipy monterskie są najwyższej klasy – wyłącznie tak osiągalne jest wykonanie w stu procentach bezawaryjnej instalacji. Głównymi elementami są oczywiście kable, lecz – jak łatwo się domyślić – bez innych elementów prawidłowe działanie instalacji nie byłoby możliwe. Takimi kluczowymi elementami sieci RTV są m. in. nadajniki optyczne, które emitują wiązki lasera transmitowane następnie za pomocą światłowodów.

Nadajniki optyczne – czemu ważne?

Jak przed chwilą wspomnieliśmy, nadajnik optyczny to kluczowy podzespół każdej sieci światłowodowej. Jest on kolejnym elementem infrastruktury po źródle danych i koderze. Zakodowane dane są w ten sposób transmitowane przewodami, zaś następnie transformowane przez detektor, aby trafić do końcowego odbiorcy. Nadajnik optyczny emituje wiązkę lasera, która charakteryzuje się niewielkim wypaczeniem informacji i niezawodnością – z tego powodu niemal absolutnie zastąpił już pozostałe technologie.

Nadajnik optyczny – u kogo kupić?

Żeby instalacja okazała się wydajna oraz niezawodna, do jej wykonania powinniśmy wykorzystać jedynie elementy najwyższej klasy. Nadajnik optyczny ze względu na ważną rolę powinien funkcjonować w każdych sytuacjach – dlatego o tym, gdzie go zamówić należy pomyśleć jeszcze w czasie projektowania sieci. Firmom parającym się profesjonalnym montażem instalacji rekomenduje się wybór jedynie doświadczonych sprzedawców, a jeszcze lepszym rozwiązaniem będzie kupno nadajników optycznych bezpośrednio od producenta, bowiem ci oferowane przez siebie nadajniki obejmują gwarancją, a w przypadku problemów w czasie montażu – są w stanie zapewnić rzetelne doradztwo klientom z całego kraju.

Lokalizacja firmy:
GZT TELKOM-TELMOR Sp. z o.o.
ul. Schuberta 104
80-172 Gdańsk

Tel.: (+48 58) 382-33-49
E-mail: [email protected]