Jak nauczyć się malarstwa komputerowego?

Szukasz więcej informacji o kursie Adobe Photoshop? Dobrze trafiłeś! Wejdź na digitalownia.pl.

Sztuki wizualne nie pozostają w tyle i od lat starają się dotrzymać kroku rozwojowi cyfrowemu. Zdolność malarstwa tradycyjnymi metodami dzisiaj nie jest już jedynym warunkiem, aby znaleźć zatrudnienie w branży gamingowej lub filmowej, gdyż te gałęzie rozrywki w procesie opracowania koncepcji postaci oraz świata przedstawionego stosują głównie profesjonalne oprogramowanie. Wiedząc o tym ogromna grupa młodych artystów rozpoczynając swoją przygodę z rysowaniem natychmiast sięga po popularne programy, wykorzystywane powszechnie w malarstwie komputerowym.

Popularne programy do malarstwa cyfrowego

Jest sporo programów wykorzystanych obecnie do malarstwa cyfrowego, czyli do tzw. digital paintingu. Jednym z najstarszych z nich jest Adobe Photoshop, który pomimo że został opracowany jako software do retuszu fotografii, szybko stał się głównym oprogramowanie artystów oraz game devów. Razem z sukcesem Photoshopa pojawiły się inne analogiczne programy, jak między innymi GIMP, Corel Painter czy Clip Paint Studio, w których przy użyciu różnorodnych cyfrowych pędzli można stworzyć dzieła niewiele różniące się od obrazów wykonanych akwarelami, temperą lub farbami olejnymi. Malarstwo cyfrowe daje twórcom nieograniczoną wolność – artysta ma możliwość poprawiania nieudanych maźnięć pędzla, jak również ponosi mniejsze koszty. Cyfrowe farby przecież się nigdy nie wyczerpują!

Malarstwo komputerowe – szkolenie z udziałem instruktora

Zasadniczo lekcje malarstwa cyfrowego toczy się w porównywalny sposób jak poznawanie tradycyjnych technik malarskich. Owszem pierwsze kroki warto postawić samodzielnie, aczkolwiek aby właściwie rozwinąć swój warsztat, a zarazem poznać niezbędne techniki używania pędzli oraz wszelkie opcje oprogramowania, rekomendujemy wziąć udział w kursie prowadzonym przez wykwalifikowanego instruktora. Jeśli w sąsiedztwie twojego miejsca zamieszkania nie ma szkoły rysunku, która prowadzi kurs digital paintingu, możesz wykupić dostęp do rozlicznych kursów Photoshopa online. Zróżnicowanie technik jakie omawiają takie szkolenia jest szerokie i nie uczą one tylko podstaw działania programu. Ważne jest jednakże, aby postanawiając o zakupie kursu digital paintingu online wybrać taki, który umożliwia użytkownikowi kontakt z autorem szkolenia.

Lokalizacja firmy:
Digitalownia Studio Grafiki 2D i 3D
Workshop Kraków Sp. z o.o.
ul. Westerplatte 3/3
31-033 Kraków

Mob.: +48 797-274-186
E-mail: [email protected]