Nie spędzaj urlopu bezczynnie – skorzystaj z ofert aktywnych wypraw

Aktywne wakacje dla singli - dowiedz się więcej o ofercie na www.exploruj.pl/rodzaj-wyprawy/wyprawy-dla-aktywnych/.

Są dwie grupy ludzi: pierwsi uwielbiają wolne dni spędzać na błogiej bezczynności, a drudzy każdy dzień urlopu muszą zorganizować sobie tak, żeby zrobić coś nowego, czego dotychczas jeszcze nie przeżyli. Z myślą o takich osób agencje turystyczne tworzą atrakcyjne propozycje wypraw dla aktywnych.

Szansa na nawiązanie wieloletnich przyjaźni – wycieczki dla aktywnych

Aktywne wyprawy to skrupulatnie przygotowane kilkudniowe wycieczki dla osób, które pragną poznać rozmaite zakątki świata i Polski z całkowicie nowej perspektywy. Harmonogram takich wypraw jest wypełniony niesamowitymi atrakcjami, których zwyczajny turysta nie doświadczy z pozycji komfortowego siedziska na ganku wydzierżawionego domku w górach. Wycieczka dla osób poszukujących ciekawych doświadczeń to również wspaniała szansa, aby nabyć kolejne umiejętności, bowiem nierzadko wiąże się ze szkoleniami niezbędnymi do poznania mechanizmów przetrwania w określonym terenie. Podczas wycieczki w góry można m.in. nauczyć się posługiwania się rakami oraz czekanem czy poruszania się po via ferratach. Partycypanci poznają podstawy survivalu, jak również tego, jak postępować w zagrażających życiu sytuacjach, które mogą się im przydarzyć, a więc przykładowo podczas zejścia lawiny. Należy również wspomnieć, iż taka wyprawa w góry pełna jest niełatwych wyzwań wymagających zaufania i kooperacji z innymi uczestnikami, co może skutkować nawiązaniem wieloletnich znajomości.

Nie tylko góry w Polsce – na wyprawach dla aktywnych poznasz ciekawe kraje

Najciekawsze wycieczki, które będą wymagały od nas znakomitej wytrzymałości fizycznej, to przeważnie wyprawy w góry, w tym również w góry wysokie, a destynacją są szczyty rozsiane po całym globie. Osoby bez doświadczenia w wyprawach po górach, ale z wzorową kondycją fizyczną, mogą zapisać się np. na trekking po Podhalu i pokonać cztery najważniejsze szczyty tego rejonu: Giewont, Turbacz, Babią Górę i Trzy Korony. Mogą też zabrać się na Sycylię, gdzie będą podziwiaćz bliska wulkan Etna, sycylijskie parki narodowe i zwiedzą najpiękniejsze miasta tej wyspy – Palermo, Trapani oraz Katanię. Ale Stary kontynent to nie jedyne tereny, dostępne dla początkujących turystów – bez większych przeszkód poradzą sobie też w trakcie wyprawy na Wyspy Komodo albo do Nepalu.

Lokalizacja firmy:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]