Zwiedzaj szlaki górskie na nartach! O skiturach

Większość turystów podróżujących w góry w okresie zimowym, jedzie tam na ogół wyłącznie po to, by oddać się szusowaniu na nartach lub na snowboardzie. Niemniej jednak nie jest to jedyny typ wypoczynku, którą można uprawiać zimą w górach. Ci, którzy chcieliby sprawdzić, czy podołają bardziej wyczerpującemu fizycznemu wyzwaniu, powinni choć raz wziąć udział w skiturach albo wyprawach na rakietach.

Intensywne, lecz niezmiernie satysfakcjonujące skitury

Od kilkunastu lat turystyka narciarska przeżywa swój rozkwit. Coraz więcej osób nie oczekuje już zwykłego odpoczynku w góralskiej chacie i sporadycznego zjazdu z popularnych tras narciarskich. Ci, którzy chcą poznać góry bliżej, postanawiają podziwiać ich urok podczas dość trudnych, a zarazem przynoszących mnóstwo satysfakcji skitur. Jazda terenowa na nartach jest jednak przeznaczona jedynie dla doświadczonych w górach narciarzy, którzy poznali bardzo dobrze technikę jazdy i którzy wiedzą również jak używać czekanu oraz raków. Czemu? Przemieszczanie się daleko od dostosowanych dla turystów tras, jest zwyczajnie dużo trudniejsze. Potrzeba do tego także lżejszych nart i butów.

Gdzie udają się pasjonaci skitur?

Skitury odbywają się w wielu pasmach górskich. Na starym kontynencie ulubionymi destynacjami pasjonatów turystyki narciarskiej są niewątpliwie Riła oraz Pirin w Bułgarii i włoskie Alpy, gdzie doskonale poradzą sobie również skiturowcy o umiejętnościach na średnim poziomie. turyści znad Wisły nie są jednakże ograniczeni tylko do wypraw odbywających się na terenie naszego kontynentu – na nartach można przejść przez łańcuch górski Atlasu Wysokiego w Afryce, gdzie panują perfekcyjne warunki do tego rodzaju wypraw. W czasie takiej skitury główną atrakcją jest sposobność zdobycia wierzchołka Jabal Toubkal leżącego na wysokości przeszło 4000 m nad poziomem morza. Osoby zastanawiające się nad uczestnictwem w tego rodzaju wypadzie w górach, które nie wiedzą, czy któraś z tras będzie odpowiednia do zdobytego przez nie doświadczenia, otrzymają w tym zakresie pomoc od organizatorów skitur i ich instruktorów.

Lokalizacja firmy:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]