Jaki pierścionek pasuje do obrączki?

Pierścionek zaręczynowy i obrączka ślubna na jednym palcu mogą stworzyć wyjątkowy zestaw – symbol nieprzemijającej miłości. Warto jednak dowiedzieć się, jakimi zasadami należy się kierować, łącząc ze sobą biżuterię. Jaki pierścionek pasuje do obrączki? Przedstawiamy najważniejsze zasady i praktyczne wskazówki.

Pamiętaj o szczegółach

Pierścionek i obrączka powinny być do siebie dopasowane pod względem wizualnym, żeby tworzyć harmonijną całość i świetnie prezentować się na dłoni. W biżuterii bardzo ważne są detale, ponieważ to one decydują o charakterze dodatków. Jeśli pierścionek zaręczynowy ma zaokrąglone brzegi, warto dobrać obrączkę w podobnym stylu. Podobnie z grawerunkami, żłobieniami, kamieniami szlachetnymi czy innymi szczegółami wpływającymi na wygląd biżuterii.

Pamiętajmy o tym, że obrączka i pierścionek zaręczynowy są nie tylko ozdobą, ale mają również symboliczne znaczenie. Dobrze, jeśli oba elementy będą miały ten sam motyw przewodni i zostaną podobnie wykończone.

Zasada podobieństwa czy kontrastu – dobierz pierścionek do obrączki

W pierwszej kolejności warto zwrócić uwagę na styl, w jakim została wykonana biżuteria. Jeśli cenimy minimalistyczne akcesoria i chcemy, żeby obrączka pasowała do pierścionka, możemy kierować się zasadą podobieństwa. Wybierzmy obrączkę, która będzie utrzymana w podobnej stylistyce, co pierścionek, np.:

  • vintage,
  • art deco,
  • glamour.

Zasadę kontrastu możemy natomiast zastosować, jeśli jeden z elementów jest wyjątkowo ozdobny. Przy pierścionku zaręczynowym wysadzanym dużym brylantem najlepiej będzie prezentować się klasyczna i prosta obrączka, która nie zdominuje zestawu i będzie go znakomicie dopełniać. I odwrotnie – minimalistyczny złoty pierścionek będzie pasował do obrączki w stylu glamour – bogato zdobionej i przyciągającej uwagę.

Pierścionek pasujący do obrączki – sprawdź materiał

Zastanawiając się, jaka obrączka do pierścionka sprawdzi się najlepiej, uwzględnijmy materiał, z którego wykonano biżuterię. Obecnie dużą popularnością cieszą się różne kruszce – zarówno żółte, białe, jak i różowe złoto, ale także platyna czy srebro. Jaka obrączka do pierścionka z białego złota sprawdzi się najlepiej? W tym przypadku świetnym pomysłem będzie dopasowanie biżuterii z tego samego kruszcu.

Jeśli natomiastpierścionek zaręczynowy jest wykonany z kilku materiałów, np. stanowi połączenie białego i klasycznego złota, możemy zdecydować się na podobną obrączkę. To samo dotyczy szlachetnych kamieni – warto zdecydować się na ten sam, który znajduje się na pierścionku, np. miniaturowy brylant lub cyrkonie. Planując zaręczyny, warto też wziąć pod uwagę kolekcje ślubne, w których występują zestawy z pierścionkiem i obrączką – wówczas zyskamy pewność, że biżuteria będzie doskonale dopasowana. Często w komplecie są również bransoletki lub wisiorki w tym samym stylu, które mogą okazać się świetnym pomysłem na prezent, np. na rocznicę ślubu.

Nie zapomnij o komforcie

Jeśli chcemy nosić pierścionek i obrączkę na jednym palcu, musimy też zwrócić uwagę na rozmiar obu krążków. Zbyt szeroka biżuteria będzie po prostu niewygodna, może też utrudniać zginanie palca lub wykonywanie codziennych czynności. Dopasowanie fizyczne jest bardzo ważne, zanim więc wybierzemy najbardziej pasującą obrączkę, przymierzmy wiele modeli.

Weźmy też pod uwagę jakość wykonania biżuterii – jeśli będziemy nosić oba elementy na jednym palcu, dodatki z pewnością będą się o siebie ocierać, a to może spowodować, że szybko się zniszczą.

Wybierając biżuterię ślubną, zależy nam, żeby obrączka pasowała do pierścionka pod względem wizualnym, a dodatki tworzyły zgraną kompozycję. Możemy zdecydować się na podobne lub skontrastowane ze sobą elementy, dopasować biżuterię pod względem stylu, materiałów użytych do produkcji, a także uwzględnić komfort noszenia obu ozdób na jednym palcu. Warto również wziąć pod uwagę indywidualne upodobania – w końcu biżuteria powinna dobrze się kojarzyć, przywoływać najpiękniejsze wspomnienia i stanowić symbol naszej miłości.

Źródło tekstu: https://obraczki.net.pl/blog/poradnik-jubilerski/jaki-pierscionek-pasuje-do-obraczki