Co oznaczają nienaturalne linki przychodzące

Nienaturalne linki przychodzące są kluczową przyczyną, przez którą na portal internetowy może być nałożony ban od Google. Czy jest możliwość uniknięcia tych nieprzyjemnych obostrzeń?

Nienaturalne linki przychodzące – nie stosuj ich

Nienaturalne linki przychodzące to umieszczanie nadmiernej ilości fraz kierujących internautów na naszą stronę internetową. Naruszają one reguły uczciwego SEO ustalone przez koncern Google, bo manipulują miejscem adresu w wynikach wyszukiwania. Zazwyczaj nienaturalne linki przychodzące występują w formie wpisów marketingowych przesyconych sztucznymi frazami. Szerzy się też zjawisko kupowania linków, co skutkuje zastosowaniem bana. Witryna jest zbanowana filtrem w Google za nienaturalne linki, kiedy nieuczciwe metody zostaną wykryte, a to wiąże się nagłym obniżeniem jej lokalizacji w przeglądarce, czsem aż o 50 podstron.

W jaki sposób usunąć nienaturalne linki przychodzące

Trzeba podkreślić, że kiedy na portal zostanie nałożony filtr w Google za nienaturalne linki, mamy prawo ubiegać się o odtworzenie normalnej pozycji w przeglądarce internetowej. Proces ten jest niestety niezwykle pracochłonny i nie daje stuprocentowego sukcesu. Jeśli chcemy podnieść prawdopodobieństwo szybkiego zdjęcia filtrów – zasięgnijmy porady specjalistycznej agencji SEO. Specjaliści automatycznie zidentyfikują realną przyczynę i uporają się z nienaturalnymi linkami. Pamiętajmy, że zarówno samo pozycjonowanie, jak i zdejmowanie filtrów od Google najlepiej zlecać tylko doświadczonym podmiotom.