Chcesz zwiedzić ciekawe miejsca w Małopolsce? Koniecznie sprawdź ten portal!

Pomimo, że województwo małopolskie jest jednym z najmniejszych w Polsce, ma ono mnóstwo do zaoferowania zarówno przyjezdnym z innych regionów kraju, jak i zza granicy. Dzieje się tu wiele, dlatego nieraz ciężko znaleźć coś dla siebie w setkach wiadomości o bieżących imprezach sportowych czy kulturalnych i godnych zobaczenia atrakcjach w Małopolsce.

Skąd czerpać kompleksowe informacje o interesujących miejscach w Małopolsce?

Aby zaprezentować zainteresowanym ciekawe miejsca turystyczne tego regionu, przygotowano witryna visitmalopolska.pl. Dostarcza on wiadomości nie tylko o interesujących miejscach oraz zabytkach w tym województwie, jak też o pokazach i imprezach kulturalnych, sportowych czy folklorystycznych organizowanych na jego terenie. Serwis prowadzony jest w ramach Małopolskiego Systemu Informacji Turystycznej. Co znajdziemy na portalu? Turyści planujący pobyt w Małopolsce już na głównej stronie zauważą mapkę, na której ekspresowo odnajdą schroniska młodzieżowe, hotele i pensjonaty, zabytki i galerie, jak również Centra Informacji Turystycznej zlokalizowane w miastach województwa. Portal pomaga zorganizować wizytę na południu Polski również pod względem logistycznym, prezentując informacje zarówno o dworcach kolejowych i lotniskach, jak i o parkingach i wypożyczalniach samochodów. Ponadto dla osób, które z rozmaitych przyczyn nie mogą odwiedzić Małopolski osobiście, serwis przygotował wirtualne spacery pokazujące m.in. zamek na Wawelu, atrakcje narciarskie oraz urok małopolskiego folkloru.

Wykaz ambasad i przydatne rozmówki – niezbędne informacje dla podróżników z zagranicy

Strona visitmalopolska.pl nie zaniedbuje także przyjezdnych z zagranicy, którzy ochoczo odwiedzają Kraków, Zakopane czy inne górskie miejscowości. Komunikaty dodawane na stronie dostępne są wobec tego w języku angielskim, ale ponadto w między innymi w języku włoskim, hiszpańskim i niemieckim, francuskim. Wyjątkowo wartościowy dla cudzoziemców jest także dział Rozmówki, w którym poznają kluczowe wyrażenia i zwroty, które pomogą im dogadać się z Polakami w rozmaitych sytuacjach, które mogą ich spotkać w trakcie pobytu naszym kraju. Zagraniczni turyści znajdą tu indeks ambasad oraz konsulatów zlokalizowanych na terenie województwa małopolskiego.

Lokalizacja firmy:
VisitMalopolska.pl
Oficjalny portal turystyczny Województwa Małopolskiego