Food pairing – dla miłośników kulinarnych wrażeń

Szukasz informacji o food pairing? Dobrze trafiłeś!

Co prawda jesteśmy przyzwyczajeni do konkretnych kombinacji aromatów, nie oznacza to, że łączenie ze sobą dań, które na pierwszy rzut oka zupełnie się wykluczają, nie może przynieść ciekawych i, co najistotniejsze, smakowitych rezultatów. Dowiadujemy się o tym na każdym kroku. Silne oddziaływanie na nasz smak miało bezsprzecznie otworzenie się na obce zwyczaje kulinarne i pojawienie się w sprzedaży nieosiągalnych dotąd w Polsce artykułów. Dzięki temu choćby kombinacja egzotycznych owoców z mięsem nikogo już nie szokuje. Ci, którzy posmakowali takich niespotykanych fuzjach smakowych często inicjują swoje doświadczenia i samodzielnie poszukują jeszcze bardziej dziwnych zestawień. Aby te aczkolwiek przyniosły wyczekiwane skutki, należy najpierw zaopatrzyć się w odpowiednią wiedzę.

Food pairing – sztuka mieszania ze sobą smaków

Chcąc, aby nasze kulinarne poszukiwania faktycznie okazały się powodem uniesień oraz umożliwiały odnalezienie nowych smakowych doznań, warto postępować zgodnie z zasadami przyjętymi w współczesnej sztuce kulinarnej. Te, w rzeczy samej, są wyłącznie instrukcjami, o których nie powinno się zapominać, żeby aromaty zespalają się w harmonijną, aczkolwiek niezwykłą całość. Najlepiej zrobimy, jeśli przyswoimy sobie food pairing. Tym mianem określa się sztukę łączenia ze sobą smaków, które w powszechnym mniemaniu uważane są za całkowicie od siebie odmienne. Wszelkie wytyczne food pairingu są jednak wnikliwie przeanalizowane i poparte szeroką wiedzą z obszaru biochemii, dotyczącą zwłaszcza zawartości danych substancji w wykorzystywanych produktach. Food pairing dotyczy nie tylko posiłków, lecz również napojów (w tym alkoholowych).

Food pairing polega na sporej wyobraźni oraz wyczuciu

Do eksperymentów z food pairingiem wymagane są bujna fantazja i instynkt, jednak to nie one okazują się kluczowe. W większym stopniu liczy się wiedza z obszaru ilości konkretnych substancji w komponentach potraw, a także tego, jak reagują one z pozostałymi związkami. Dlatego trafną decyzją będzie wzięcie udziału w warsztatach z food pairingu prowadzonych przez wykwalifikowanego szefa kuchni – szczególnie, iż przekazanie koniecznej wiedzy trwa nie dłużej niż kilka godzin.

Lokalizacja firmy:
Warsztat Qulinarny
ul. Okulickiego 51 lokal 282
31-637 Kraków

Mob.: +48 662 311 637, +48 507 771 680
E-mail: [email protected]