Warsztaty kulinarne dla dzieci – zabawa i nauka w jednym

Aktualna oferta warsztatów kulinarnych dla dzieci znajduje się w tym miejscu.

Dzieci uwielbiają brać udział w gotowaniu – przystrajać ciasta bądź podawać i wybierać składniki. Pragniesz rozwinąć zapał kulinarny Twojego malucha? Zapisz je na kursy gotowania dla dzieci. Z tego wpisu dowiesz się, czego uczą takie zajęcia.

Kurs gotowania dla dzieci – dlaczego warto wysłać na niego dziecko?

Warsztaty kulinarne dla dzieci mogą brać udział maluchy w przedziale wiekowym od 6-10 lat. W trakcie warsztatów dzieci rozwijają swoją kreatywność i uczą się niezależności i co niezmiernie ważne – nabywają przydatne umiejętności. A jednocześnie świetnie się bawią. Nauka prostych przepisów, komponowanie ciekawych smaków i wybieranie oraz mieszanie składników – całość powoduje, iż dzieci z entuzjazmem eksperymentują i i zachowują się bardziej świadomie w kuchni. Dzieci poznają dodatkowo reguły, jakie stosuje się w kuchni, co w dużym stopniu wpływa na ich bezpieczeństwo podczas kucharzenia. W warsztatach mogą także partycypować rodzice, w związku z tym jest to doskonała sposobność do spędzenia kilku godzin wspólnie z potomkiem. Rodzice mogą przypatrywać się kulinarnym osiągnięciom swoich dzieci, a następnie degustować to, co udało się stworzyć.

Jak przebiega kurs gotowania dla dzieci?

Warsztaty organizowane są w Krakowie i prowadzone są przez 3 godziny. Podczas kursu uczestnicy przyrządzają danie główne i deser. Młodzi uczniowie sztuki kulinarnej mogą wybrać specjały kuchni włoskiej – ugotować wyborny makaron na słono bądź słodko, albo podjąć próbę upieczenia ozdobionej świeżymi składnikami, aromatycznej tradycyjnej pizzy. W czasie kursu grupa przygotowuje też smaczną deser – mus z polewą owocową oraz kruchym ciastem. Lekcja poprzez zabawę to świetna metoda na spędzenie wolnego czasu, a samodzielne przygotowywanie ukochanych dań przynosi dzieciakom mnóstwo satysfakcji. Nawet najbardziej niepokorne dziecko będzie z pasją przykładać się do pieczenia idealnej pizzy bądź dekorowania deseru. Warsztaty kulinarne dla dzieci organizuje wykwalifikowany szef kuchni, który posiada wieloletnią praktykę i doskonały kontakt z maluchami.

Lokalizacja firmy:
Warsztat Qulinarny
ul. Okulickiego 51 lokal 282
31-637 Kraków

Mob.: +48 662 311 637, +48 507 771 680
E-mail: [email protected]