Fotele do grania – komfort podczas wielogodzinnych rozgrywek

Kartkując foldery sklepów z wyposażeniem wnętrz coraz częściej natykamy się w ich ofercie na sekcje przedstawiające fotele komputerowe dla graczy. Wielu klientów zazwyczaj nie dostrzega różnic między takimi fotelami a fotelami biurkowymi, ale prawdziwi gamerzy mają świadomość, iż właściwie dobrane krzesło gamingowe jest niezastąpione, gdyż znacznie podnosi komfort gry.

Dobre podparcie i komfort – krzesła gamingowe

W ciągu minionych 30 lat gry komputerowe zyskały niesamowitą popularność i w mgnieniu oka przeszły z salonów gier do domów graczy. Zaistniał także e-sport i coraz większy odsetek osób nie tylko po prostu wpada w świat gier dla przyjemności, lecz wręcz spędza przed ekranem komputera tysiące godzin w roku trenując do ważnych rozgrywek. Z tej przyczyny potrzebne im są perfekcyjnie zaprojektowane krzesła gamingowe, których główną funkcją jest zapewnienie graczom dobrego podparcia przy jednoczesnym zachowaniu maksymalnej wygody podczas kilkugodzinnych rozgrywek. Na co wobec tego zwrócić uwagę kupując fotel gamingowy? Przede wszystkim przetestuj, w jakim zakresie pozwala on na ustawienie elementów mających wpływ na jego funkcjonalność, takich jak wysokość podłokietników, zagłówka i siedzenia, rozłożenie poduszek na wysokości łopatek i lędźwi czy kąt minimalnego i maksymalnego wychylenia oparcia. Ważne są także surowce z jakich wykonany został taki fotel – musi być wytrzymały na duże obciążenia, stabilmny, a na obszarach mających styczność ze skórą gracza (np. na zagłówkach) powinien być osłonięty materiałem, który nie spowoduje obtarcia ani podrażnienia skóry.

Co wpływa na koszt krzeseł gamingowych?

Koszt krzesła gamingowego nie jest niski – cena najtańszych produktów tego typu zaczyna się około 350 zł, a w przypadku modeli z górnej półki może znacznie przekroczyć 1000 zł. Z czego wynika taka rozpiętość cen? Najtańsze modele krzesła dla graczy najczęściej mają nieznaczną możliwość regulacji i są wykonane z materiałów gorszej jakości, jednak bez problemu spełnią oczekiwania graczy, którzy spędzają przed ekranem maksymalnie kilka godzin w tygodniu. Fotele zaprojektowane dla zawodowych graczy są często pokryte bardzo wytrzymałą prawdziwą skórą, mogą udźwignąć ogromne obciążenie (nawet do 150 kg!), mają szerszy zakres regulacji indywidualnych elementów oraz mają takie udogodnienia, jak kieszenie na drobiazgi, uchwyty na słuchawki czy podnóżki.