O czym pamiętać przy montażu drewnianych paneli podłogowych?

Panele podłogowe wizualnie prawie nie różnią się od podłogi drewnianej, a kupisz je o wiele taniej. Niskie ceny to nie jedyna z dobrych stron paneli podłogowych – ich ułożenie zajmuje naprawdę parę godzin, a wszyscy uporamy się z tym bez korzystania z usług fachowców. W jaki sposób więc zamontować panele podłogowe?

Dostosuj podłoże pod panele podłogowe

Panele podłogowe najlepiej układać na suchym gruncie – dopuszczalna zawartość wody w wylewce wynosi 3%. Nie możesz zapominać także o właściwej izolacji – najlepiej sprawdzi się tu folia paroizolacyjna o grubości przynajmniej dwóch dziesiątych milimetra oraz wełna kamienna. Pod żadnym pozorem nie układaj paneli prosto ze sklepu – powinieneś poczekać dwie doby – dzięki temu pozbędą się zbędnej wody. Panele i narzędzia gotowe?

Jak montować panele podłogowe?

Rozpoczynając montaż paneli, nie zapominaj o jednym – specjaliści polecają robić to zaczynając od kąta pomieszczenia. Zanim je zamontujesz, dokładnie sprawdź każdy z nich i znajdź ewentualne uszkodzenia, bowiem później trudniej będzie je reklamować. Pamiętaj o temperaturze podłogi – koniecznie powinna przekroczyć piętnaście stopni Celsjusza. Staraj się montować je wertykalnie względem okna, a w wąskich pomieszczeniach – zgodnie z orientacją ścian. Z połączeniem paneli, dzięki nieskomplikowanemu mechanizmowi montażowemu, nie powinieneś mieć żadnych problemów.

Zachowaj odstępy przy ścianach

Podobnie jak wszystkie produkty drewnopochodne, panele podłogowe rozszerzają się w zależności od warunków klimatycznych w pokoju. Należy zatem zapewnić im szczeliny przyścienne o rozmiarze minimum jednego centymetra – będą mniej zauważalne, kiedy zamontujesz również listwy podłogowe.

Lokalizacja firmy:
Baltic Wood
ul. Fabryczna 6a
38-200 Jasło

Tel.: +48 13 491 65 00
E-mail: [email protected]