Całoroczne domy góralskie – styl i tradycja

Domy góralskie są piękne oraz funkcjonalne. Nawiązujące do historycznej architektury gór zachwycają spadzistymi, krytymi gontem dachami oraz wykonanymi z drewna fasadami. Dla dużej liczby klientów istotne jest także to, iż standardowe domy góralskie są przyjazne dla przyrody – drewno jest bowiem surowcem odnawialnym. Nic powinno więc dziwić, że wznoszone są nie tylko na Podhalu – zaobserwować je można niemal w całej Polsce, bo świetnie wpisują się w naturalne widoki. Nierzadko spotkać można opinie mówiące o tym, że zdają one egzamin tylko cieplejszymi porami roku. Czy więc są one zgodne z prawdą? Oczywiście nie – całoroczne domy góralskie wznosi się bowiem coraz częściej.

Charakterystyka całorocznych domów góralskich

Inspirowane tradycyjnymi chatami z Tatr i twórczością Stanisława Witkiewicza, całoroczne domy góralskie zwykle budowane są niemal w całości z drewna. Bale łączone są tradycyjnymi sposobami, przez co w środku domu jest idealna temperatura. Nierzadko spotyka się także wykonane z kamienia podmurówki, zabezpieczające dom przed wodą oraz zimnem przedostającymi się od gruntu. Charakterystyczną cechą całorocznych domów góralskich jest oprócz tego stromy dach kryty gontem, który zabezpiecza je przed uszkodzeniem w razie częstych w tym rejonie śnieżyc.

Kto wybuduje całoroczne domy góralskie?

Wybierając wzniesienie całorocznego domu góralskiego warto wiedzieć, iż już od pierwszego etapu dobrze pracować ze sprawdzonymi specjalistami. Najlepiej zrobimy stawiając na firmę, w której ramach współpracują projektanci doświadczeni w projektowaniu domów góralskich oraz cieśle. Istotne będzie również to, by historyczna stylistyka komponowała się z innowacyjnymi pomysłami budowlanymi – to zimą zagwarantuje lokatorom całorocznych domów góralskich komfort w identycznym stopniu, co w pozostałych rodzajach budynków.

Lokalizacja firmy:
"Piczura-Dom" S.C. Leopold Piczura i Stanisław Piczura
34-407 Ratułów nr 392

Mob.: +48 601 965 606, +48 880 861 800, +48 509 372 308
E-mail: [email protected]