Kiedy warto wybrać okna skrzynkowe?

Jeśli chcesz kupić okna skrzynkowe, powinieneś odwiedzić ten adres

Okna skrzynkowe kojarzymy w szczególności z wiekowymi obiektami. Często zauważyć je można w zabytkowych kamienicach, wiejskich domkach oraz dworkach. Dziś są one produkowane przede wszystkim z myślą o założeniu w takich budynkach, gdyż zastosowanie skrzynkowych okien oczekiwane jest przez konserwatora. Należy przy okazji zauważyć, że z uwagi na ich względy estetyczne coraz częściej zakładane są także w nowszych obiektach. Tym bardziej, iż obecne modele są tak samo wydajne, co okna wykonane tradycyjnymi technikami. Jak jednak prezentują się okna skrzynkowe? Z jakich materiałów są wytwarzane?

Jak zbudowane są okna skrzynkowe?

Określenie okien skrzynkowych nawiązuje do ich budowy. Składają się z dwóch skrzydeł, pomiędzy którymi znajduje się pusta przestrzeń. Jest to swego rodzaju izolacja, która zabezpiecza pomieszczenie przed chłodem. Okna skrzynkowe w zabytkowych budynkach często podzielone są na czworo elementów – dwa górne, skrzydła o mniejszej powierzchni są otwierane oddzielnie i przed laty były wykorzystywane do wentylowania pomieszczeń. Taka budowa najlepiej sprawdzi się w budynkach zabytkowych – między innymi chatach drewnianych.

Drewno na okna skrzynkowe

Okna skrzynkowe, tak jak pozostałe typy, muszą być wyprodukowane z właściwego materiału. Dotąd najchętniej sięgano po sosnę lub modrzew, jednak ostatnimi czasy ich producenci wykorzystują również gatunki egzotyczne. Drewna takie jak np. meranti okazują się bowiem znacznie bardziej odporne na wpływ wody, wiatru oraz skrajnych mrozów.

Lokalizacja firmy:
OKNOSTOL Producent Stolarki Drewnianej Nowoczesnej i Zabytkowej
ul. Elizy Orzeszkowej 2
34-600 Limanowa

Tel.: +48 18 337-60-08
Mob.: +48 505-166-701, +48 511-621-633
E-mail: [email protected]