Okna drewniane – ponadczasowa elegancja

Więcej szczegółów o oknach drewnianych Małopolska.

Okna drewniane zwykle wybierane są nie tylko z uwagi na wysokie walory estetyczne, ale również na ich odporność. Ten ekologiczny materiał daje estetyczny wygląd, który nie zmienia się przez bardzo długi okres. Nie tylko jednak estetyka jest istotną zaletą tych elementów. Jakie są pozostałe powody, dla których są one dobrym wyborem, nawet w przypadku, gdy ich cena jest nieco wyższa niż okien z PCV?

Okna drewniane – niepowtarzalne walory estetyczne

Każdy entuzjasta przedmiotów wykonanych z drewna, szczególnie tych związanych z urządzaniem domu, wskazuje na niepowtarzalny klimat, który buduje materiał ten. Można też decydować się na różne gatunki tego surowca, które mogą mieć różny wygląd, odcienie czy rozmaitą fakturę, co stwarza duże możliwości aranżacyjne i można dzięki temu zaspokajać najróżniejsze gusta i oczekiwania. Drewno jest też bardzo przyjemne w odbiorze, wywołuje skojarzenia z przytulnym domem, może być zatem świetnym wyborem do produkcji wszelkich elementów dekoracyjnych.

Inne niebagatelne cechy okien drewnianych

Ten wyjątkowy naturalny materiał zapewnia wielkie możliwości jeśli chodzi o wykonywanie okien. Miewają one bardzo różny wygląd oraz styl. Materiał ten można malować na dowolne kolory, a także obrabiać, wykonując piękne formy. Jedynie drewno może być wykorzystywane do odnawiania zabytków, doskonale sprawdza się również w przypadku osób mających alergie. Nie wydziela żadnych toksycznych substancji, a nawet pozytywnie działa na samopoczucie mieszkańców, poprawiając klimat domu. Do tych zalet należy poza tym dopisać to, iż istnieje mnóstwo znakomitych metod poprawiania trwałości okien drewnianych, jak również fakt, iż drewno jest materiałem w pełni ekologicznym, zarówno jeśli mówimy o jego pozyskiwaniu, jak i utylizacji, która jest bardzo prosta oraz nie szkodzi atmosferze. Czynniki te powodują, iż okna z drewna są bardziej godne polecenia niż okna wytwarzane z PCV czy plastiku.

Lokalizacja firmy:
OKNOSTOL Producent Stolarki Drewnianej Nowoczesnej i Zabytkowej
ul. Elizy Orzeszkowej 2
34-600 Limanowa

Tel.: +48 18 337-60-08
Mob.: +48 505-166-701, +48 511-621-633
E-mail: [email protected]