Rodzaje i zastosowanie podpór szalunkowych

Znajdź podpory Peri

Podpory stropowe to rodzaj szalunków, bez których budowa wszelkich obiektów byłaby niewykonalna. Jak się je wykorzystuje? Dlaczego opłaca się wynająć podpory szalunkowe?

Podpora stropowa – typy i jej funkcja

Wśród szalunków wyróżniamy podpory stropowe oraz deskowania do wykopów i ścienne. Ten pierwszy typ używany jest do podtrzymywania stropów – z pomocą tego tymczasowego modułu konstrukcyjnego można pokryć strop cementem i odpowiednie jego uformowanie. Istotną rolę pełnią również drewniane dźwigary oraz stoliki szalunkowe – niezbędne w trakcie wykonywania robót budowlanych. Podpory szalunkowe mogą być wykonane ze stali ocynkowanej ogniowo lub malowanej i mają opcję ustawiania wysokości, dzięki czemu można je stosować w różnych sytuacjach. Standardowo na rynku można dostać podpory o zakresie od 1,6 do 3 metrów bądź od 2 do 3,6 metra.

Podpory szalunkowe – najpopularniejsi producenci i opcja wynajmu

Podpory stropowe cechują się znaczną trwałością, są także proste w montażu, a możliwości użycia ich w budownictwie są szerokie. Pośród wiodących producentów wyróżniamy szalunki Altrad, podpory Peri, a także moduły produkowane przez firmy Hunnebeck, Olan czy Pionart. Na specjalną adnotację zasługują podpory Peri wyróżniające się prekursorskimi rozwiązaniami, przemyślaną strukturą oraz doskonałą jakością. Podpory szalunkowe Peri są dostosowane do użytkowania nawet w trudnych warunkach. Aktualnie wiele firm budowlanych decyduje się na wynajem systemów szalunkowych – atrakcyjne ceny powodują, że usługi te zyskują na popularności. Wynajęcie podpór stropowych to też oszczędność czasu.

Lokalizacja firmy:
ABC Szalunki PHU Prata
ul. Skotnicka 272
30-394 Kraków

Mob.: +48 690 999 204
E-mail: [email protected]