Sklejki szalunkowe – do czego służą?

Chcesz nabyć sklejkę Peri? Sprawdź sklep.abcszalunki.pl.

Deski szalunkowe to kluczowy element instalacji szalunkowych. Tę rolę mogą pełnić zwykłe deski z drewna lub płyty wyprodukowane z innego surowca, jednakże zazwyczaj wykorzystywana jest sklejka szalunkowa. Zadaniem szalunków jest nadanie kształtu wylewanemu betonowi – dzięki nim można więc postawić budynki ze ścianami wykonanymi z tego kompozytu. Szalunki są także wykorzystywane w budynkach murowanych, gdzie pozwalają na utworzenie otworów na stolarkę, tj. okna czy drzwi. Wyjaśniamy, z czego produkowana jest sklejka szalunkowa i co zrobić, jeżeli jest nam niezbędna, a nie chcemy kupować własnych elementów.

Sklejka szalunkowa – rodzaje

Dawniej w szalunkach na ogół używane były deski z bloków drewna. Te jednak były drogie, a przy tym nie posiadały stosownych parametrów – zwykle nie najlepiej radziły sobie z zawilgoceniem. Dlatego obecnie wykorzystywana jest najczęściej sklejka szalunkowa. Wytwarza się ją z przeróżnych gatunków drewna – przeważnie z brzozy, olchy lub topoli. W ofercie producentów znajdziemy różnego typu sklejki szalunkowe. Jednym z nich są warianty wodoodporne, do których produkcji wykorzystuje się żywicę mocznikowo-melaminowo-formaldehydową. Inny popularny wariant to sklejka antypoślizgowa pokryta z obu stron powłoką perforowanego materiału.

Sklejki szalunkowe – postaw na wynajem!

Przedsiębiorstwa budowlane dysponują zwykle swoją sklejką szalunkową wraz z podzespołami umożliwiającymi jej łączenie. Jeśli jednak zamierzamy wybudować garaż lub dom własnymi siłami, nie ma potrzeby zakupu wszystkich części szalunków – można je wypożyczyć, np. w Małopolsce na stronie ABCszalunki.pl. Prócz samych desek, firma służy również wynajmem innych elementów potrzebnych do postawienia szalunków – między innymi głowic i łączników.

Lokalizacja firmy:
ABC Szalunki PHU Prata
ul. Skotnicka 272
30-394 Kraków

Mob.: +48 690 999 204
E-mail: [email protected]