Szalunki – obowiązkowy element na każdej budowie domu

Szalunki Kraków znajdziesz na abcszalunki.pl

Szalunki to to konstrukcja mająca charakter tymczasowy, którą najczęściej wykonuje się z desek. Może ona być zrobiona też z drewnianych płyt, które zrobiono z drewna odznaczającego się gorszą jakością. Nie brak jest firm, które decydują się na wykonywanie szalunku z elementów wykonanych z metalu, ale tego rodzaju postępowanie nie jest zbyt rozpowszechnione. Deskowanie – bo właśnie tak w inny sposób określa się szalunki – powoduje, że mieszanka, którą się wylewa, zyskuje wymagany kształt. Szalunki usuwa się dopiero wtedy, gdy mieszanka zastygnie. Dzięki szalunkom można także solidnie podtrzymać zbrojenie, które będzie utrzymane do czasu, kiedy wylana mieszanka ostatecznie zastygnie.

Szalunki – jak się je robi?

Wszelkie konstrukcje z użyciem betonu wykonuje się na budowie w odpowiednich formach, którymi są właśnie szalunki. W początkowym etapie prac niezbędne jest zrobienie szalunku, który następnie zostaje wypełniony solidnie dobranym betonem. W niektórych sytuacjach konieczne jest zastosowanie zbrojenia. Umieszcza się je przed wylaniem betonowej mieszanki. Szalunki wyjmowane są dopiero wówczas,gdy mieszanka porządnie zwiąże. Zazwyczaj niezbędne jest do tego od około dwóch do aż czterech tygodni. Szalunki wykonuje się między innymi w przypadku fundamentów, zrobionych z betonu kolumn ogrodzeń oraz stropów z żelbetonu. Mają więc bardzo szerokie zastosowanie, a budowa bez ich wykorzystania nie posuwałaby się tak szybko.

Szalunki – jakie elementy konieczne są do zrobienia szalowania?

Do wykonania szalowania wymagana jest sklejka szalunkowa. Niezbędne są również profesjonalne podpory oraz dźwigary. Nieraz zdarza się, że niewielkich rozmiarów firmy budowlane nie dysponują własnym systemem szalunkowym. Wówczas wyjściem okazuje się być skorzystanie z pożyczonego sprzętu, który mają w swojej ofercie firmy , które specjalizują się w dostarczaniu zakładom budowlanym dźwigarów, mocowań, a także sklejki.

Lokalizacja firmy:
ABC Szalunki PHU Prata
ul. Skotnicka 272
30-394 Kraków

Mob.: +48 690 999 204
E-mail: [email protected]