Zaciski sprężynowe i ściągi szalunkowe – akcesoria szalunkowe

Tutaj zaopatrzysz się w akcesoria szalunkowe.

Akcesoria szalunkowe to podzespoły służące do wzmacniania deskowań i znajdują zastosowanie na każdej budowie. Jakie moduły używa się w trakcie szalowania? Czemu warto kupić je przez internet?

Akcesoria szalunkowe – ich rodzaje i przeznaczenie

By szalunki używane do wykopów, ścienne czy stropowe były wykonane we właściwy sposób, konieczne są właściwe akcesoria szalunkowe. Ich producenci dostarczają aktualnie wiele elementów używanych do wzmacniania szalunków, między innymi sworznie napinające, napinacze rygla, ściągi szalunkowe, klucze do rusztowań i żabek napinających, zaciski sprężynowe, nakrętki, stożki i korki, listwy fazujące czy pozycjonujące oraz rurki dystansowe. Ściąg szalunkowy, nazwany także ankrą szalunkową, to gwintowany pręt, który pomaga zachować odpowiedni rozstaw pomiędzy poszczególnymi płytami szalunkowymi. Ściąg centrujący służy do łączenia płyty szalunkowej z narożnikiem. Do ściągu dodawane są nakrętki przegubowe, motylkowe lub talerzowe. Z kolei żabki napinające stosowane są jako zaczepy umożliwiające spięcie szalunku za pomocą drutu zbrojeniowego. Żabki gwarantują szczelność konstrukcji po usunięciu szalunków. Wśród akcesoriów szalunkowych istotną rolę pełnią również dystanse, dzięki którym możliwe jest zachowanie właściwej odległości pomiędzy szalunkiem a prętami. Kupując akcesoria nie sposób nie uwzględnić też ocynkowanych nakrętek, które pasują do ściągów.

Dlaczego warto zamówić akcesoria szalunkowe przez internet?

Szeroka oferta akcesoriów szalunkowych dostępna jest w dobrze wyposażonych sklepach online. Witryny internetowe mają w swojej ofercie wysokiej jakości elementy od różnych producentów. Akcesoria szalunkowe pasują do popularnych deskowań Tekko, Rasto czy Peri i można je nabyć w rozsądnych cenach.

Lokalizacja firmy:
ABC Szalunki PHU Prata
ul. Skotnicka 272
30-394 Kraków

Mob.: +48 690 999 204
E-mail: [email protected]