Balustrady ze stali nierdzewnej – idealne dla budynków użyteczności publicznej

Stal nierdzewna jest jednym z najczęściej wykorzystywanych stopów, na co wpływ przede wszystkim mają jej właściwości. Właściwa selekcja komponentów stopu powoduje, że wyprodukowane z niej elementy wyposażenia są odporne na rdzę, dlatego bez przeszkód mogą być używane przy niekorzystnych warunkach zewnętrznych, jak również tam, gdzie mają kontakt z substancjami o kwaśnym odczynie. W zestawieniu z jej chłodną estetyką czyni to ze stali nierdzewnej idealny budulec do wytwarzania fragmentów mebli i wszelkiego typu poręczy oraz balustrad.

Balustrady ze stali nierdzewnej – odporne na korozję

Balustrady ze stali nierdzewnej zyskały znaczną popularność – zauważamy je zarówno w prywatnych domach, jak i obiektach publicznych. Własności tego stopu są szczególnie istotne jeśli idzie o balustrady zewnętrzne. Nie rdzewieją one nawet w niezwykle mokrym otoczeniu, więc wystarczy im sezonowa konserwacja i na lata zatrzymują swój atrakcyjny wygląd. To ich wygląd sprawia, iż rewelacyjnie łączą się z nowoczesną architekturą. Wspaniale prezentują się w towarzystwie przeszkleń, ozdobnego betonu oraz fasad wykonanych z drewna.

Poręcze ze stali nierdzewnej – szybka i prosta pielęgnacja

Stal to dobry budulec do tworzenia poręczy do wnętrz budynków – głównie tych zaprojektowanych na nowoczesną, minimalistyczną modłę. Osoby, które wybiorą poręcze ze stali nierdzewnej docenią także ich szybkie mycie bez konieczności wykorzystania specjalistycznych preparatów i łatwość ich pielęgnacji. Wytrzymałość na rdzę sprawia prócz tego, że z takiej stali można produkować wytrzymałe i stylowe uchwyty do łazienek oraz saun dostosowanych do potrzeb osób niepełnosprawnych bądź drabinki do basenów.