Co jest najważniejsze w projektowaniu stron internetowych?

Tworzenie stron internetowych Kraków - więcej o ofercie na seo4.net

Funkcjonalność witryn internetowych wynika przede wszystkim z ich wzornictwa. Tworząc strony internetowe musimy nie tylko pamiętać o walorach estetycznych, ale też doświadczeniu użytkowników – jeżeli poruszanie się po serwisie przysporzy im trudności, od razu wejdą na drugą stronę lub zdecydują się na usługi innej firmy. Aby zatem strona przyniosła nam oczekiwane korzyści, powinniśmy zatroszczyć się o to, by była prawidłowo zaplanowana. Jak jednak prezentuje się profesjonalnie wykonana witryna? Jak zadbać, by internauci nie opuścili jej zbyt szybko?

Zasady projektowania stron internetowych

Centralną zasadą, jaką powinniśmy sugerować się projektując witryny internetowe jest wyróżnienie najistotniejszych elementów serwisu – przyciągną wówczas wzrok internauty oraz nakłonią go do kliknięcia. Najłatwiej osiągnąć to możemy dzięki użyciu kontrastowych odcieni, nie zapominając oczywiście o tym, by kolory równoważyły się na ekranie. Istotna jest także to, by główne elementy strony umieścić na osi, po której porusza się uwaga użytkownika – to wynika z standardów od lat obowiązujących w internecie.

Zleć projektowanie stron internetowych profesjonalistom

Jak nietrudno się domyślić, stworzenie nowoczesnej strony www nie jest łatwe. W razie witryny komercyjnej nietrafionym rozwiązaniem będzie zatem amatorskie jej zaprojektowanie. Chcąc zyskać pewność, iż strona będzie przynosić korzyści, warto powierzyć to fachowcom – najlepiej agencji doświadczonej tak w projektowaniu stron, jak i ich wdrażaniu, optymalizacji oraz pozycjonowaniu.

Lokalizacja firmy:
SEO4.net Pozycjonowanie i Optymalizacja
ul. Grzegórzecka 78/8
31-559 Kraków

Tel.: 12 384 83 00
Mob.: + 48 600 21 20 61
E-mail: [email protected]