Jak przygotować się do badań wysokościowych?

Jeżeli potrzebujesz zlecić badania wysokościowe Bielsko, zajrzyj na www.badaniabielsko.pl

Większość z nas działania na wysokości kojarzy zwłaszcza z myciem okien w wieżowcach lub serwisowaniem kominów. Według obowiązujących w naszym kraju regulacji są to jednak wszystkie prace przeprowadzane na wysokości przekraczającej jeden metr. W sytuacji, kiedy prace odbywają się minimum 3 metry nad poziomem gruntu, konieczne jest natomiast przejście lekarskich badań wysokościowych. Na czym więc się one opierają? W których placówkach są wykonywane? Jakie choroby sprawią, że nie przejdziemy badań wysokościowych?

Gdzie wykonać badania wysokościowe?

Badania wysokościowe możemy wykonać odwiedzając placówkę medycyny pracy, w której uzyskamy dokumenty kierujące na badania specjalistyczne. Po ich przejściu – jeśli oczywiście efekty będą pozytywne – zyskamy zaświadczenie pozwalające na działania na wysokościach. Zdarza się też, że na wykonanie badań wysokościowych nie ma dużo czasu – w takich sytuacjach najlepiej zrobimy udając się sami do laryngologa, neurologa i okulisty celem przeprowadzenia badań, zaś następnie składając je w przychodni medycyny pracy, jakkolwiek najlepiej zgłosić się na badania w specjalistycznej poradni.

Badania wysokościowe – co zostanie zbadane?

Badania wysokościowe muszą zdiagnozować schorzenia, które powodują, że praca na wysokościach jest niebezpieczna. Do najważniejszych tego typu chorób należą przede wszystkim padaczka i choroby zmysłu równowagi, wady wzroku (a dokładnie – konieczność stosowania okularów (chociaż można to wyeliminować stosując soczewki kontaktowe), a także zez. Specjalista ma prawo poza tym odmówić wystawienia orzeczenia, jeżeli chorujemy na zaawansowaną cukrzycę lub zmagamy się z zawrotami głowy. Badania wysokościowe powinniśmy wykonywać co 36 miesięcy, natomiast osoby które ukończyły 50 lat – co roku.

Lokalizacja firmy:
Pracownia Psychologiczna PSYCHE
ul. Filomatów 10
43-316 Bielsko-Biała

Mob.: +48 608-315-680
E-mail: [email protected]