Jak wybrać najlepszy lokal na komunię?

Przyjęcie komunijne jest dla pociechy tak samo oczekiwanym wydarzeniem, co samo przyjęcie sakramentu. Nic w tym dziwnego, ponieważ to zwykle pierwsza faktycznie duża zabawa rodzinna, na której dziecko jest świadome, iż wszystko skoncentrowane jest jedynie na nim. Dlatego też rodzice starają się, by ten dzień utrwalił się na długo w jego wspomnieniach.

Wynająć lokal na komunię czy zaplanować imprezę w domu?

Już przed rozsyłką zaproszeń na komunię rodzice muszą wiedzieć czy przyjmą krewnych w swoim domu czy niezbędne będzie wynajęcie sali. Goszczenie zaproszonych w mieszkaniu jest na ogół możliwe wówczas, gdy urządzamy uroczysty obiad jedynie dla najbliższej kilkunastoosobowej rodziny, jednakże to już nieczęste sytuacje. Przyjęcia z okazji komunii przeobraziły się w ostatnich dziesięcioleciach w duże wydarzenia rodzinne, na które przyjeżdża czasem ponad setka gości, w związku z tym często odbywają się w domach weselnych albo restauracjach. Jeżeli pragniemy zabukować pojemną salę, warto wziąć się za poszukiwania lokalu, natychmiast jak zostanie ustalony termin komunii. W okresie komunijnym sporą trudnością może stać się także znalezienie wolnej firmy cateringowej, więc trzeba wybrać taką salę na organizację imprezy, która współpracuje na stałe ze sprawdzonym dostawcą cateringu, specjalizującym się w przyrządzaniu dań na komunie. Ważne jest także to, aby sala na przyjęcie komunijne umiejscowiona była tak, by transport wszystkich uczestników imprezy z kościoła był wygodny i błyskawiczny.

Organizacja komunii – a może okazjonalna sesja zdjęciowa pod gołym niebem?

Nie zapomnij wynająć fotografa, który uwieczni ku pamięci ten dzień – nie tylko wydarzenia w kościele, ale też późniejszy obiad dla zaproszonych. Zwyczajem są również aranżowane sesje zdjęciowe dziecka w szacie komunijnej oraz jego wspólne zdjęcia z rodziną i chrzestnymi. Lokalu na komunię powinna zatem wyróżniać się przepięknymi, zadbanymi pomieszczeniami. Innym atutem będzie dostęp do przylegającego ogrodu, w którym przy słonecznej pogodzie można będzie zorganizować sesję zdjęciową na świeżym powietrzu. Możliwość skorzystania z ogrodu to dodatkowa atrakcja dla najmłodszych gości imprezy komunijnej – jeśli będzie ich duża liczba, radzimy rozważyć skorzystanie z usług animatora, który zajmie dzieci różnymi grami.
Naturalnie, zaproszeni na obiad komunijne kupią podarunki dla dziecka. Rodzice z reguły dają im całkowitą dowolność z tym obszarze. Jakkolwiek w zaproszeniu można napisać, iż nie zgadzamy się na pewne rodzaje podarunków, przykładowo quada czy zabawki z motywami militarnymi.

Lokalizacja firmy:
Pałac Radziwiłłów
ul. Krakowska 1
32-083 Balice

Mob.: +48 535 610 320
E-mail: [email protected]