Jak znaleźć hosting dla WordPress?

Funkcjonuje wiele systemów zarządzania treścią stron internetowych (Zikula, Joomla!, Umbraco CMS), jednak niewątpliwie w ostatnich latach większość stron tworzy się o WordPress. Nic dziwnego, bowiem w przeciwieństwie do innych CMS-ów, nawet początkujący internauta zbuduje na nim nieskomplikowaną stronę internetową, a Ci którzy mają specjalistyczną wiedzę postawią na WordPress nawet bardzo rozbudowany sklep internetowy.

Czemu WordpPress jest obecnie popularny?

Jeszcze 15 lat temu WordPress służył głównie jako oprogramowanie, na którym łatwo i w mgnieniu oka można było uruchomić blog. Z czasem możliwości WordPressa rozwijały się, powstały tysiące wtyczek i motywów umożliwiających tworzenie na nim coraz bardziej skomplikowanych stron internetowych, a ostatnio też sklepów (dzięki połączeniu połączeniu z WooCommerce). Obecnie zatem ten CMS służy nie tylko blogerom, ale głównie osobom projektującym strony www, prowadzącym działalność gospodarczą w internecie, właścicielom przedsiębiorstw, a także zarządcom portali społecznościowych. Zasadniczą zaletą WordPressa jest prostota jego instalacji, możliwość wykorzystania tysięcy szablonów, które pozwalają błyskawicznie modyfikować wizerunek strony, oraz dostęp do jednakowo dużej ilości pomocnych wtyczek, pomagających m.in. w przekładzie stron, tworzeniu backupu, eliminowaniu spamu, optymalizacji strony (SEO), dodawaniu komentarzy, przyśpieszeniu ładowania się strony, tworzeniu formularzy czy śledzeniu statystyk odwiedzin strony. Warto podkreślić, iż większość wtyczek i szablonów dostępnych jest gratis! WordPress skupia masywną społeczność użytkowników, którzy dbają o ciągły jego rozwój, stąd również cykliczne aktualizacje systemu usuwające luki w zabezpieczeniach i gwarantujące wysokie bezpieczeństwo użytkowania.

Jak znaleźć hosting dla WordPress?

Szukając hostingu strony dla WordPress należy powierzyć go dostawcy, który ma usługę specjalnie dla tego CMS. Godny polecenia jest dedykowany hosting z automatyczną instalacją WordPress, zgodny z aktualnymi przepisami RODO i bez limitu transferu. Trzeba zwrócić uwagę, czy dostawca hostingu dla WordPress stosuje szybkie i skuteczne dyski SSD, regularnie tworzy backup danych, gwarantuje bezawaryjne funkcjonowanie serwera (tj. na poziomie minimum 99%), a w razie awarii świadczy dwudziestoczterogodzinne wsparcie techniczne. Nie bez znaczenia jest również możliwość kupna i założenia certyfikatu SSL dla strony, udostępnienie bezpłatnych narzędzi do monitoringu działania serwera czy możliwość dodania nielimitowanej liczby kont pocztowych, a wszystko to w oparciu o zrozumiały i rozważny cennik.