Kiedy wykonuje się badania wysokościowe?

Jeżeli potrzebujesz zamówić badania wysokościowe Bielsko, skieruj się tu

Psycholog to osoba, o której bardzo dużo osób nie ma za dobrego zdania. Wielu z nas sądzi, że zajmuje się tylko zgłębianiem relacji badanych pacjentów z otoczeniem. Tymczasem okazuje się, że wiedza psychologa stanowi wielką pomoc przy określaniu predyspozycji do wykonywania określonych prac. I tak, badania psychologiczne obowiązkowe są m.in w przypadku osób planujących podjąć pracę na wysokościach.

Badania wysokościowe: co obejmują?

Badania wysokościowe praktycznie niewiele różnią się od tych, jakim poddawani są osoby zamierzające pracować jako kierowcy zawodowi. Podstawą są testy temperamentu, osobowościowe, inteligencji. Ich ważnym rozszerzeniem są testy aparaturowe, z pomocą których można ocenić między innymi zdolność do koncentracji uwagi i szybkość reakcji. Stawiając na testy aparaturowe jesteśmy w stanie określić czy badana osoba w wystarczający szybki sposób zareaguje na to, co wydarzy się w czasie pracy. Do przeprowadzania tych testów psycholog wykorzystuje takie urządzenia, jak aparat krzyżowy, wirometr oraz stereometr. To proste urządzenia, które dostarczają szeregu informacji na temat osoby badanej. Badania wysokościowe wykonywane przez psychologa zawsze obejmują także wywiad psychologiczny. W trakcie wywiadu osoba badana powinna być z psychologiem naprawdę szczera. Zatajanie informacji mija się z celem.

Kto wykonuje badania wysokościowe?

Nie każdy psycholog może wykonać badania wysokościowe. Upoważnionymi do ich przeprowadzania są ci specjaliści, którzy ukończyli studia podyplomowe na kierunku psychologia transportu. Posiadają oni zarówno wiedzę, jak i umiejętności do przeprowadzania tego rodzaju badań. Badania wysokościowe prowadzone przez psychologa nie nakładają konieczności żadnego specjalnego przygotowania. Trzeba jedynie pamiętać o zabraniu ze sobą okularów, jeśli o obowiązku ich noszenia zadecydował okulista.

Lokalizacja firmy:
Pracownia Psychologiczna PSYCHE
ul. Filomatów 10
43-316 Bielsko-Biała

Mob.: +48 608-315-680
E-mail: [email protected]