Oszczędność czasu i zmniejszenie kosztów – wynajem szalunków

Potrzebujesz szczegółowych wiadomości o wynajmie szalunków Kraków? Idealnie trafiłeś! Skieruj się na https://sklep.abcszalunki.pl

Szalunki to tymczasowe moduły konstrukcyjne, najczęściej składające się z desek, metalu lub sklejki laminowanej, które są szeroko wykorzystywane w branży budowlanej. Stosuje się je do stawiania, formowania odpowiedniego kształtu, a także podtrzymywania konstrukcji żelbetonowych bądź betonowych. Przydają się one także do zabezpieczania rowów w gruncie i podpierania otworów w murach (np. drzwi albo okien). To dzięki tym materiałom możliwe jest wylewanie fundamentów, budowanie schodów, nadproży, betonowych cokołów ogrodzeń, stropów i innych elementów konstrukcyjnych.

Do wykopów, stropowe i ścienne – wypożyczalnia szalunków

Szalunki, nazywane również deskowaniem, rozróżniamy ze względu na metodę ich wykorzystywania – odróżniamy szalunki ścienne, stropowe, jak również moduły używane do wykopów. Szalunki stropowe można podzielić na podpory, dźwigary i stolik szalunkowy, zaś ścienne na lekko gabarytowe i średnio gabarytowe. Natomiast wśród szalunków do wykopów wyróżniamy lekkie, średnie oraz ciężkie. Dużo firm budowlanych wypożycza obecnie elementy konstrukcyjne – wynajem szalunków staje się bardzo popularny szczególnie wśród niedużych przedsiębiorstw nie dysponujących własnymi systemami szalunkowymi.

Wypożyczalnia szalunków – dlaczego warto?

Dlaczego warto wybrać wynajem szalunków, a nie ich nabycie? Podmioty, które oferują tego typu usługi w Krakowie i innych miastach, posiadają rozległy wachlarz materiałów konstrukcyjnych, jak również gwarantują niewygórowane ceny. Wynajem szalunków zda egzamin także doskonale przy rozwiązaniach systemowych, pozwala oszczędzić czas, a także wyraźnie przyspieszyć prace budowlane.

Lokalizacja firmy:
ABC Szalunki PHU Prata
ul. Skotnicka 272
30-394 Kraków

Mob.: +48 690 999 204
E-mail: [email protected]