Sprzątanie strychów i piwnic – nie musisz tego robić sam

Nie wszystkie odpady powinny trafić do zwykłego kosza na odpady komunalne. Powody tych regulacji bywają przeróżne – czasem odpady przekraczają dopuszczalne wymiary, czasem zabraniają tego wprowadzone w naszym kraju akty prawne. Co zrobić z takimi kłopotliwymi śmieciami? Należy przetransportować je do gminnego PSZOK-u, innymi słowy punktu selektywnej zbiórki odpadów komunalnych. W każdej gminie powinien funkcjonować co najmniej jeden PSZOK, chociaż w dużych miastach możemy niekiedy wybrać jeden z wielu punktów. Niemniej jednak to rozwiązanie dostępne jest tylko dla tych, którzy mają własne auto i odpowiednią ilość niewykorzystanego czasu. Pozostali najlepiej zrobią, postanawiając o wypożyczeniu kontenera na śmieci.

Sprzątanie strychów oraz remonty – kiedy wypożyczyć kontener na śmieci?

Nietypowe odpady generowane są podczas przeróżnego typu prac. Zazwyczaj są to przebudowa domu oraz – chodzi zwłaszcza o duże ilości gruzu, jak również opakowań po artykułach budowlanych. Wynajęcie kontenera jest również świetnym wyjściem, jeżeli planujemy sprzątanie strychu – w takim przypadku zmieścimy w nim wszelkie nieprzydatne od dawna stare meble, sprzęty oraz zepsute urządzenia. Porządkowanie strychów czy roboty budowlane będą jeszcze łatwiejsze, jeżeli z okna domu do kontenera poprowadzimy specjalny zsyp, dzięki któremu bez ryzyka przeniesiemy odpady bez potrzeby męczącego wchodzenia i schodzenia ze schodów.

Jak wygląda usługa sprzątania strychów i piwnic oraz kontenerowego wywozu śmieci?

Wywóz różnorodnych śmieci, ale też sprzątanie strychów, to usługi oferowane między innymi przez przedsiębiorstwo DPR. W ich ramach zapewnia się klientowi kontener o ustalonej pojemności, który ten w okresie wskazanym w umowie może wypełnić zniszczonymi sprzętami albo odpadami remontowymi. Kontener jest w następnej kolejności wywożony z miejsca prac, a jego zawartość przekazywana jest do miejsca, w którym będzie zutylizowana zgodnie z obowiązującym prawem.