Usługi biura rachunkowego – oszczędność i wygoda

Na brabis.pl zdobędziesz więcej informacji o ofercie biura rachunkowego Katowice.

Prowadzenie finansów w małych przedsiębiorstwach jest często źródłem niemałych problemów. Niewielkie podmioty zazwyczaj nie mogą pozwolić sobie na to, aby przyjąć specjalistę na stałe, a ich szefowie nie zawsze potrafią rzetelnie pokierować budżetem. Na szczęście rozwiązanie tej sytuacji będzie łatwiejsze niż sądzi wielu czytelników – należy tylko zdecydować się na skorzystanie z usług świadczonych przez biuro rachunkowe. Jakie jednak korzyści w ten sposób osiągniemy? Jak otrzymać gwarancję tego, iż jakość współpracy okaże się satysfakcjonująca?

Współpraca z biurem rachunkowym – oszczędność czasu oraz wygoda

Na współpracę z biurem rachunkowym warto postawić głównie z uwagi na bezpieczeństwo finansów. Kiedy powierzymy budżet przedsiębiorstwa ekspertom od rachunkowości, zyskamy pewność, iż skutkiem możliwych kontroli prowadzonych przez Urząd Skarbowy nie będzie nałożenie mandatu. Usługi świadczone przez biuro rachunkowe to także oszczędność pracy i pieniędzy – nie musimy troszczyć się o finansami samemu, ani przyjmować do pracy księgowego na stałe. Warto również wspomnieć o wygodzie, jaką niesie ze sobą taka współpraca. Dziś nie ma już konieczności codziennie odwiedzać osobiście biura rachunkowego, bowiem wiele spraw można koordynować z opiekunem naszej firmy komunikując się przez e-mail.

O czym nie zapominać przy wyborze biura rachunkowego?

Poszukując biura rachunkowego nie warto sugerować się tylko cennikiem usług – dziwnie niskie ceny obsługi w wielu przypadkach zwiastują jej niezadowalającą jakość. Podczas poszukiwań biura rachunkowego sprawdźmy, czy jego eksperci zdobyli wymagane uprawnienia, np. certyfikat uprawniający do prowadzenia ksiąg rachunkowych wydawany przez Ministerstwo Finansów do 2014 r. czy też certyfikat księgowego wydawany przez Centrum Informacji Księgowej. Dobrze również, jeżeli biuro rachunkowe poza doradztwem z zakresu księgowości, oferuje kompleksowe usługi kadrowe, takie jak przygotowanie umów o pracę, dzieło i zlecenie, sporządzanie raportów płacowych czy rozliczanie delegacji.

Lokalizacja firmy:
Biuro Rachunkowe ABIS Sp. z o.o.
ul. Moniuszki 4/6
40-005 Katowice

Tel.: (32) 258-29-34
Mob.: +48 794-009-007
E-mail: [email protected]