Wywóz i utylizacja starych mebli

Wywóz starych mebli Kraków - usługa dostosowana do Twoich potrzeb.

Każdy z nas z pewnością doskonale zna problem, jakie sprawiają przedmiotów, których od dawna już nie wykorzystujemy, a których z przeróżnych przyczyn nie potrafimy wyrzucić. Przeważnie przestawiamy je na strych, do komórki lokatorskiej bądź do piwnicy, żeby nie zagracały przestrzeni domu. Szkopuł jednakże w tym, że po wielu latach również te pomieszczenia stają się na tyle ciasne, że zwykłe korzystanie z nich okazuje się męczarnią. Dopiero to nakłania wielu z nas do przeprowadzenia porządnego sprzątania, będącego sposobnością do tego, żeby pozbyć się nagromadzonych przedmiotów. Takie duże porządki często urządzamy też, kiedy otrzymujemy w spadku po kimś mieszkanie bądź kupujemy zaniedbany dom. Powinniśmy więc posiadać wiedzę, co zrobić ze nagromadzonymi przedmiotami i jak szybko wywieźć stare meble z piwnicy, mieszkania oraz poddasza.

Zamów wywóz mebli i nie mieszaj ich z odpadami komunalnymi

Śmieci takie jak sprzęty elektroniczne, elementy ram okien, zużyte panele ścienne lub podłogowe czy popsute meble nie powinny trafić do kontenera przeznaczonego na śmieci komunalne. Jeżeli potrzebujemy się od nich uwolnić, do wyboru mamy kilka rozwiązania. Pierwsze to samodzielne przetransportowanie ich do Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych, zwanego w skrócie PSZOK-iem – wymaga to jednak posiadania odpowiednio pakownego samochodu. Następne to skorzystanie z gminnej zbiórki takich śmieci. Te odbywają się przeważnie w miesięcznych odstępach – do czasu kolejnej zbiórki jesteśmy zatem przymuszeni znaleźć miejsce na zdeponowanie rupieci znacznych rozmiarów. Najlepsze jest ostatnie rozwiązanie – wynajęcie kontenera na odpady, który po zapełnieniu odwiezie dostarczające go przedsiębiorstwo. Zadba ono także o legalny recykling jego zawartości. Firmy wypożyczające kontenery często świadczą również fachową pomoc przy sprzątaniu komórki, strychu lub całego domu.

Utylizacja mebli – ponowne przetworzenie surowca

Jeśli stare meble będą przewiezione do PSZOK-u albo przedsiębiorstwa trudniącego się profesjonalnie utylizacją, nie skończą spopielone ani porzucone na wysypisku. Po rozmontowaniu ich na elementy podstawowe i posortowaniu ich wedle surowca, z jakiego były wytworzone, mogą być po raz kolejny przetworzone i posłużyć do wyprodukowania kolejnych rzeczy. Utylizacja starych mebli, a głównie drewna, z którego w największej części się one składają, opiera się w większości wypadków na ich przekształceniu w płyty wiórowe, które później wykorzystuje się do złożenia nowych szaf, krzeseł oraz półek.

Lokalizacja firmy:
MAX-GRUZ
Krakowska 37
30-698 Lusina

Mob.: +48 501 322 008
E-mail: [email protected]