Zawirusowane strony na WordPress można uratować

WordPress malware. Zdobądź więcej informacji.

WordPress stał się w ostatnich latach tak wziętym CMS-em, że ilość sklepów oraz witryninternetowych działających z jego zastosowaniem szacuje się już na miliony. Powszechność korzystania z tego systemu zarządzania treścią powoduje, iż strony oparte na WordPressie bywają atrakcyjnym celem ataków hakerskich. W razie zawirusowania strony złośliwym oprogramowaniem, potrzebne będzie czyszczenie zainfekowanego WordPressa.

Komu powierzyć czyszczenie WordPressa ze szkodliwych wtyczek?

Ze witryny wysyłane są wiadomości-śmieci? Logowanie jest uniemożliwione? Treści na stronie zmieniły się nie przez Ciebie? A może na stronie pojawiły się linki do obcych Ci portali? To tylko kilka z możliwych symptomów alarmujących o zainfekowaniu witryny. W takich przypadkach niezbędne jest natychmiastowe działanie w celu usunięcia przyczyn infekcji, a następnie przywrócenia witryny internetowej do należytego funkcjonowania. Naprawa zawirusowanego WordPressa częstokroć przekracza wiedzę osób, które każdego dnia parają się wyłącznie tworzeniem sklepów i stron internetowych na tym systemie zarządzania treścią, wobec tego czyszczenie WordPressa ze złośliwego oprogramowania czy też po atakach hakerskich powinno się zlecić zawodowcom od tego rodzaju zadań.

Czyszczenie infekcji WordPress – szczegółowy przegląd baz danych oraz plików strony

Eksperci podejmujący się czyszczenia malware ze stron zaprojektowanych w WordPressie w ramach swoich operacji naprawczych prowadzą drobiazgowe sprawdzenie baz danych i plików strony. Analizują kod wykorzystanych na stronie motywów oraz wtyczek, jak również pliki htaccess oraz wp-config. W trakcie czyszczenia zawirusowanego WordPressa dodawane są na stronie dodatkowe zabezpieczenia, które zredukują niebezpieczeństwo następnych ataków. Jeśli trwająca dłuższy czas infekcja mogła spowodować włączenie strony do wykazu zagrożeń (np. w programach antywirusowych), po usunięciu wirusów z WordPressa specjaliści podejmują również konieczne działania w celu wykreślenia jej z tego rodzaju rejestrów. Cykliczne uaktualnianie CMS-a oraz używanych na stronie www wtyczek jest niezwykle istotne, bowiem odwrócenie wszelkich efektów cyberataku nie gwarantuje, że podobny przypadek nie nastąpi w późniejszym okresie.

"Solith Software" Krzysztof Dróżdż

Mob.: +48 609-708-890
E-mail: [email protected]